Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis érettségi bizonyítvány?

Bella 86 kérdése:

Hamis érettségi bizonyítvány?

Figyelt kérdés
Milyen büntetés jár hamis érettségi bizonyítvány felhasználás után. Egyik ismerősöm vette, de lebukott vele, most megy 2-dik kihallgatasra, milyen büntetésre számíthat. Csak egyszer használta fel, tovább tanulás céljából.
2020. febr. 28. 14:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
31%

#18 vagyok:


Ezt még nem említetted!


Átrendeztem kicsit a sztorit, előadói (nyomozó) szempontból:


Tehát megrendelte valakitől.

-Ki az a valaki? (társtettes)


Ha megvan az emberke, akkor az üzletszerűen ezzel foglalkozik, vagy csak egyszeri eset volt?


Ha egyszeri, akkor az ismerősöd elkövette a bűncselekmény elkövetésére való felbujtást is.


Ha üzletszerűen ezzel foglalkozik, akkor a haverod honnan szedte az infót? (Újabb elkövető/k)


Hm.

Már nem mernék megesküdni a felfüggesztettre!

2020. febr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

20: "Te ostoba, ez nem segítség, ez maga az alap tényállás:D"


Ostoba te vagy, fogalmatlan senki.

A bcs velejét nem ez adja, hanem az, hogy a közokiratot felhasználta.

2020. febr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#21, #22-nek:


Az első bűncselekmény akkor valósult meg, amikor "rávett" valakit hogy hamisítson neki. Az okirat-hamisítás bűncselekmény, tehát bűncselekmény elkövetésére való felbujtás történt.

2020. febr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#23 vagyok:


Ha x.y nem kéri meg hogy hamisítson neki, akkor az illető biztos hogy nem hamisított volna x.y névre érettségit.

2020. febr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!