Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házasságban szerzett ház...

Házasságban szerzett ház eladása az egyik tudta nélkül. Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Van egy elvált házaspár, akik ugyan már nincsenek együtt, de házas éveik alatt még együtt szereztek egy házat, ami ugye közös tulajdonnak kell, hogy számítson.


A váláskor nem volt tételes vagyonmegosztás, szétköltöztek és búcsút intettek egymásnak.


Az exférj viszont eladta közben a házat, sőt, sajnálatos módon el is halálozott azóta.


Az exfeleségnek van lehetősége kikérni a részét a ház tulajdonjogából, tekintve, hogy eleve szabálytalan volt a ház 100%-os tulajdonjogának az átruházása?


Az exférj nem hagyott hátra örökséget.



2020. febr. 1. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az exférj viszont eladta közben a házat"

Azt meg hogyan?

2020. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Azt meg hogyan?"


Kvázi egy eltartási szerződéssel valami idegennel. Gondozta őt az utolsó évében, cserébe az illető megkapta a házat, rajta minden teherrel.


"Ez a kérdés egyértelműen csak kitaláció"


Teljesen mind1, az alapszituáció az, hogy mik a lehetőségek, ha egy közös tulajdon a másik tudta nélkül tovább lett adva, miközben a felelős el is halálozott. Ha túl nyakatekertnek érzed az eredeti kérdést, akkor csak ezt a bekezdést vedd figyelembe, mert egyáltalán nem lehetetlen szituáció.

2020. febr. 1. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés csak úgy értelmezhető, hogy a házasság alatt közösen szerzett ház tulajdonjoga a férj nevén volt. feleség csapot-papot otthagyva távozott a válást követően, vagyonmegosztásra nem került sor. Ennek megfelelően a férj a kizárólagosan saját vagyonaként szereplő házat nyilván eladhatta, majd jobblétre szenderült. A volt feleség keressen fel egy ügyvédet, mert most már visszafelé felbontani a szövedéket elég nehéz. Szegény Pénelopé....
2020. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet ez kitaláció, de attól még megtörténhet. Sőt, nem olyan ritka, hogy házasság során csak az egyik fél nevén kerül bejegyzésre. Vagyonmegosztás során pedig erről nem esik szó.


Feleség ingatlanyilvántartáson kívüli tulajdonos, ha kérte volna utólag bejegyezhette volna részét bármikor, ugyanis a tulajdoni igények nem évülnek el. Viszont az új tulajdonos jóhiszeműen szerezte az ingatlant. Szóval legfeljebb a volt férjtől követelhetne kártérítést.

2020. febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hány éve történt?
2020. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a válás lezárult és a vagyonmegosztás megtörtét - annak számít ha a válás során a felek nem tiltakoznak a vagyon elosztásának módja miatt hanem egyszerűen maguk között szétosztják - akkor utólag már nem lehet hisztizni, hogy meggondolta magát. Pláne nem ha azóta már el is hunyt az egyikük.

A pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincsen - nem véletlenül. Akkor kellett volna gondolkodni amikor a válás folyt. Ezzel az erővel 20 évvel később is lehetne kezdeményezni hogy de hát az mégsem volt úgy jó, kérem azt is meg amazt is.

Az exfeleségnek a válás során volt lehetősége kikérnie a részét a házból - joga lett volna hozzá. Nem élt ezzel a jogával. Nem eltitkolt vagyontárgy került elő aminek nem tudta volna elkérni a felét, nagyon is jól tudta hogy a ház a férjé marad és neki nem kellett. Ennyi.

2020. febr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%

Mivel nem kaptál hasznos választ, ezért én írok egyet.

A volt férj a saját részét adta el eltartási szerződésben. Az az ingatlan még mindig két emberé: a volt feleségé, illetve az új tulajé felesben.

2020. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a feleség nevén volt a ház fele, akkor az most is ott kell, hogy legyen.Fele-fele arányban az új tulajdonossal.
2020. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Leírok egy esetet, ami esetleg hasonlít hozzá. Apám régi házát lebontották és újra átépítették az anyukámmal.De a felvett kölcsönt együtt fizették ki az új házra.Viszont a ház és telek nem került anyu nevére, mert eredetileg az apámé volt a telek és a régi ház. Sok-sok évre rá , megbeszélték ezt és elmentek egy közjegyzőhöz aki elintézte nekik, hogy apu ajándékozta oda a fele ház és kertet anyunak.Így lett hivatalosan is bejegyzett tulajdonos az anyukám.
2020. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!