Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor, ha valaki...

Mi történik akkor, ha valaki betegen, a táppénzes papíron megjelölt időponton kívül megy el otthonról bevásárolni, és rajtakapják?

Figyelt kérdés

Tehát ha tényleg beteg az illető. Ha jól tudom, táppénz alatt hivatalosan délelőtt 10 és 12 között lehet elhagyni a lakást, kizárólag vásárlási vagy gyógyszerkiváltási céllal. De mi van akkor, ha valaki ezen kívül mozdul ki? És mondjuk meglátja a főnöke vagy valamelyik kollégája? Vagy a házhoz kiküldött munkaügyi felülvizsgálóorvos nem találja otthon? Akkor ez csalásnak minősül, és megbüntetik valamiképp?

Nem trollkérdés, tényleg kíváncsi vagyok rá!


2019. okt. 13. 16:03
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

" 6. § (1) A biztosított a keresőképtelenségének elbírálásához köteles az orvost tájékoztatni munkavégzésének (tevékenységének) az egészségi állapotával összefüggő körülményeiről, annak egészségi szempontból lényeges elemeit a betegdokumentációban rögzíteni kell.


(2) A keresőképtelen biztosított köteles


a) * betartani az orvos utasításait, így különösen a gyógyulását elősegítő, meghatározott idejű ágynyugalomra, valamint a tartózkodási helyről való kijárás korlátozására vonatkozóan,


b) az elrendelt vizsgálatokon megjelenni,


c) ha a keresőképtelensége alatt más orvos is kezeli, erről a keresőképtelen állományban tartó orvost tájékoztatni.


(3) * A betegszabadság, illetve a táppénz igénybevétele alatt


a) a munkavállaló esetén a munkáltató,


b) közfoglalkoztatott esetén a közfoglalkoztató, illetve az állami foglalkoztatási szerv


jogosult a keresőképtelenség felülvizsgálatát kezdeményezni a járási hivatalnál. * "


Bocs, de tényleg nem tudom te hány éves vagy és hol élsz. Mégis hogy gondolod azt, hogy a súlyos betegséget jelentő dolgozó a táppénz alatt azt csinálhat, amit akar, nyugodtan kimaradozhat, nem fognak vele semmit csinálni, ha meglátják? Ha így lenne, minden harmadik ember ezt csinálná, és nem is létezne a táppénzcsalás fogalma.

2019. okt. 16. 07:17
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látom itt, hogy nem mehet ki a lakásból,,,,
2019. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

22: "a) * betartani az orvos utasításait, így különösen a gyógyulását elősegítő, meghatározott idejű ágynyugalomra, valamint a tartózkodási helyről való kijárás korlátozására vonatkozóan,"


Ezen mi nem világos?

2019. okt. 16. 09:14
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem világos, hogy mit olvasol.

Ennek az a lényege, hogy HA az orvos fekvést rendel el, akkor feküdni kell. HA kijárási tilalmat rendel, akkor tilos kijárni (pl. fertőző betegség esetén). De nem szoktak ilyesmit elrendelni. Lakáson semmi más esetben nem fogja orvos keresni, meg senki más, csak ha az van a betegnek előírva, hogy nem mehet el a rendelőbe se.

A felülvizsgálat is az orvosi rendelőben történik alapesetben.

2019. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

24: De most akkor végeredményben mit akarsz beadni nekem? Hogy súlyos beteget jelentve táppénzre írva nyugodtan megcsinálhatom, hogy elmegyek kocsmázni, és ha a főnököm elsétál a kocsma előtt, akkor kiállok elé, jól megvillantva a söröskorsót? És majd nem csinálhat semmit?

Meg elmehetek kirándulni és a facebookra is kipostolhatom?

Javaslom, guglizz rá, több olyan esetet is kidob, amikor valakik ilyenekkel buktak le.

Van egy olyan érzésem, hogy te trollkodni akarsz.

2019. okt. 16. 18:26
 26/38 anonim ***** válasza:
69%
Nincs már a táppénzes papíron engedélyezett vagy nem engedélyezett periódus, amikor a beteg köteles otthon maradnia. Nem veszélyeztetheti a gyógyulását.
2019. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
26: Mert az otthonmaradással veszélyeztetné? Vagy mit akarsz mondani?
2019. okt. 18. 06:42
 28/38 anonim ***** válasza:
52%

Ha valaki nem ért veled egyet, az már egyből trollkodik?

Hát nem, csak segítek tisztán látni neked ebben a kérdésben.

Igen, a főnökök nem szokták szeretni, ha a dolgozójuk betegállományban eljár bulizni meg kirándulni, nekik meg nincs emberük, akik elvégezné a munkát. Igen, ki tudnak -aszni vele, teljesen illegális módon, mert hatalmukban áll.

De hivatalos megtorlás nincs, mert mint itt már többen leírták neked, nem kötelező otthon tartózkodni, ha az orvos ezt külön nem kötötte a lelkedre. Mint szintén leírták többen, az orvos nem csak akkor vesz betegre, ha a halálodon vagy, hanem bármikor, ha nem tudod ellátni a munkádat a problémád miatt. Lásd, az említett kéztörés. De a törés ugyanúgy gyógyul bárhol, mint otthon, tehát nem kötelező otthon tartózkodni vele.

2019. okt. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

28: Itt van ez a cikk, de sok másikat is találsz, ha ráguglizol:


[link]


Te most kb. azt akarod nekem beadni, hogy táppénzcsalás igazából nem is létezik, és hogy a főnök jogtalanul tesz lépéseket, ha megtudja, hogy csak sumákol a dolgozója. Következőnek mit akarsz majd elhitetni? Hogy amíg nem okozok balesetet, addig nyugodtan vezethetek ittasan, nem büntethet meg a rendőr, meg nem vehetik el a jogsimat?

2019. okt. 18. 06:55
 30/38 anonim ***** válasza:

nem tudok róla, hogy lenne ilyen időkorlátos törvény, hogy azon túl a betegnek kijárási tilalom lenne.

Egyébként is, ha valakinek el van törve a keze, attól még simán mehet moziba, sétálhat naphosszat, ha valaki náthás, jól teszi, ha sokat van szabad levegőn, nem két órát. Ez baromság, hogy csak gyógyszertár és közért.

2019. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!