Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ha feljelentést...

Mi történik ha feljelentést tesznek ellenem?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom ilyenkor hogy megy ez. Feljelentettek egy olyan dologért, amit nem követtem el és nem bizonyítható. De az illető meg van győződve, hogy én voltam.


Az érdekelne, hogy mi van ilyenkor? Nekem is kell majd ügyvéd? Hát én erre biztos nem adok ki egy fillért sem. És ha el se megyek a tárgyalásra? Akkor mi van?


2019. szept. 24. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész el a tárgyalásra, körözést adnak ki ellened. Amúgy szerintem van kirendelt védő, ha te nem tudsz sajátot megfizetni.
2019. szept. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon kevés ahhoz, hogy bármit lehessen mondani.

Tárgyalásra nem mész el és nem igazolod, kitűznek másikat és előtte visznek el bilincsbe. Beidéznek, rendőrök, bíróság, az nem úgy van, hogy nincs kedvem menni.

2019. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És a kirendelt védőt is ki kell fizetni? Ki fizeti a perköltséget?
2019. szept. 24. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell perelni utána hamis vád miatt! Ha nem jelensz meg, attól függ, milyen ügyben, attól még a távollétedben megtartják a tárgyalásokat, majd elővezettetnek. Hülye lennél nem megvédeni magad és kiállni az igazadért. Már ha tényleg nem követtél el semmit....
2019. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A perköltséget a pervesztes fél fizeti.
2019. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt sokan nem értenek a joghoz és azokhoz sem, hogy bizonyos dolgok hogyan működnek, de mégis írogatnak eszetlen hülyeségeket.


Feljelentés nem egyenlő azzal, hogy bírásgra kell menni, sőt azzal sem egyenlő, hogy a rendőrségre is menni kéne.


Két helyen lehet feljelentést tenni:


1. Ügyészség

2. Rendőrség


Viszont mind a két feljelentési formában a rendőrségnél fog menni az ügy, DE! Ha valaki az ügyészségen tesz feljelentést és már az ügyészség megállapítja, hogy ez nem ütközik törvénybe akkor nem is fog a rendőrséghez eljutni.


Ha a rendőrségnél van az ügy és nincsennek bizonyítékok, akkor az ügy lezárul és még be sem hívnak kikérdezni.


Amúgy ilyenkor egy fillért sem kell áldoznod, mivel kapsz ügyvédet. Sőt a Bíróság még az utazást is megtéríti, csak vinni kell a számlákat.


A kihallgatásra kötelező elmenned, ha nem mész el a rendőrség visz el és kiszámlázza neked a személyszállítást. :)


A tárgyalásra is kötelező elmenned vagy visznek.


De, ha nem tettél semmit, akkor nem kell aggódnod.

2019. szept. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs bizonyítéka az illetőnek, hogy te voltál, akkor a rendőrség megkeres, kikérdez, és ha semmi nem szól ellened, akkor megszüntetik a nyomozást. Egy személy meggyőződése igen kevés.

Ha ténylegesen tárgyalás lesz a dologból, akkor kell ügyvéd (kirendelt védő, ingyenesen), de ha nem szüntették meg az ügyet nyomozati szakaszban, akkor ez azt jelenti, hogy mégis csak van ellened bizonyíték. A semmire nem alapoznak tárgyalást.

2019. szept. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs bizonyítéka az illetőnek akkor a rendőrség meg sem keres, hanem ejti az ügyet és majd a feljelentő 5 év múlva kap egy levelet, hogy az ügy megszünt. Ez így szokott lenni. Nincs arra idejük és kapacitásuk, hogy minden egyes feljelentgetéshez behívják az úgy nevezett " gyanusítottakat ".


És ilyenkor nincs az, hogy személy szerint Józsit jelentem fel a szomszédba, hanem: ISMERETLEN TETTES ELLEN van mindig feljelentés. Tehát elsősorban a feljelentőnek némi bizonyítékot kell szolgáltatnia, hogy bűncselekmény történt és utána a rendőrség kivizsgálja azt.....


Amúgy meg, ha nincs bizonyíték akkor akit feljelentettek meg se tudja azt, hogy feljelentették..

2019. szept. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!