Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás esetén mi történik a...

Válás esetén mi történik a felek számláján lévő pénzzel?

Figyelt kérdés

Az is közös tulajdon tárgyát képzi,akkor is ha nem közös a számla?


Ha valakinek kisebb megtakarítása van,akkor a másik félt illeti meg a fele?


2019. szept. 8. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Hogy hogy mi tortenik? Mindenki nyit egy uj szamlat es atutalja oda hogy biztonsagba legyen.
2019. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem,hogy nem közös a számla,hanem csak az egyik fél nevén van.


És az azon lévő megtakarítás közös tulajdonnak számít-e?

Ilyenkor zárolják?Újat kell nyitni?


Erre gondoltam.

2019. szept. 8. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem feltétlenül. Hivatalosan véve a közösen szerzett vagyon feleződik, tehát ami a házasság ideje alatt keletkezett. Ha az a megtakarítás már előbb is megvolt akkor nem kell felezni.
2019. szept. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
A házasságban szerzett vagyon - akkor is ha az egyik fél egy napot sem dolgozott- közös, azaz fele-fele. Attól, hogy az egyik fél nevén van a számla még a fele a másiké. Viszont nem zárol senki semmit. Azaz aki nevén van a számla az előnyben van, mert simán kiveszi az összeget és akár el is ajándékozhatja..vagy nyit egy másik számlát - amiről a másik nem tud- és oda elhelyezni a pénz. Utalni ebben az esetben nem érdemes, mert akkor kitudódik a másik számla léte...de kp-s befizetéssel simán "eltüntethető" a pénz a másik elől.
2019. szept. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3%
Minden esetben a nő javára dönt a bíróság. (Fordított esetről még nem tudunk!)
2019. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves 5! Ez nem igaz! Több fordított esetről is tudok!
2019. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!