Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felnőtt nő zaklat egy kiskorút...

Felnőtt nő zaklat egy kiskorút online, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egy felnőtt nő gyűlölködő üzeneteket küldözget mostanában több különböző közösségi médián. Letiltottam mindenhonnan, de új profilokat csinál, hogy elküldhesse a gusztustalan üzeneteit. Ismertem őt elég közelről, tudja a lakásom címét, iskolám címét... Van, hogy anonimban küld üzenetet vagy kamuprofilról. Ő nagykorú már bőven, én még kiskorú. Mit tehetek? Rendőrség foglalkozna ezzel? Megmondom őszintén, félek, mivel tudja a címem stb, és ezek nem olyan dolgok amiken hirtelen tudok változtatni. Egy veszekedéssel kezdődött, hónapok óta nem beszéltünk, de most megfigyel mindenhol és ott rúg belém ahol tud. Én békén hagyom őt, nem reagálok, csak letiltogatom, de újrakezdi. Elég gyenge vagyok lelkileg (szuicid és depressziós háttérrel, jártam pszichológushoz) és nem akarom, hogy a mentális higiéném újra rossz legyen emiatt. Rendőrséghez szeretnék fordulni, ha továbbra is folytatja, de nem tudom mi sülne ki belőle. Mit tegyek szerintetek?

2019. aug. 22. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

tegyél feljelentést

van fitalokat támogató telefonszolgálat is, őket is felhivhatod

2019. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
A zaklatás többek közt akkor valósul meg, ha valaki mást rendszeresen vagy tartósan háborgat azért, hogy a másik magánéletébe, mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon.
2019. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Mindenképpen szólj egy felnőttnek/szülőnek/idősebb tesónak, esetleg ők hátha le tudják állítani, illetve érdemes lehet elgondolkozni a feljelentésen is.

Vigyázz magadra!

2019. aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, én is azt ajánlom, hogy első körben fordulj olyanokhoz, akikben megbízol, és ha bármi van, biztonságba tudnak helyezni. Az a baj a rendőrséggel, hogy megteszed a vallomást, de hónapok telnek el, mire bármi döntést hoznak, majd ha vér folyik, akkor elkezdenek valamit tenni. Ha ismered azokat a személyeket akiket még ez a nő fenyeget, fogjatok össze, de az még jobb lenne ha bevonnátok a szülőket közösen, így hátha észreveszi az az "értelmes", hogy nem vagy sebezhető. Az első mindenképp a te biztonságod legyen! Ha nem mered a "sztorit" felvállalni szüleid előtt, - akik egyébként értelmesek, tudnának segíteni-, mert valami ordas nagy hülyeséget csináltál, vetkőzd le, és csak arra gondolj, hogy ez elfajulhat, és mindenképp szólnod kell, mert egyedül kevés vagy. Azt tudd, hogy te nem!!!! vagy hibás, nem tudom hány éves vagy, gondolom viszonylag fiatal, a te "feladatod" az, hogy feszegesd a határaidat, egyértelmű, hogy a nővel van gond,akinek felnőtt létere meg kéne húznia, és nem olyan dolgokba belevinnie, amikkel később aztán zsarolható leszel. Vállalj fel mindent, hogy idővel csak egy rossz emlék maradjon, ne válljon az életed részévé ez a zaklatás. Ha gondolod írhatsz privátban, hátha az segítség. Sok erőt és kitartást lelkileg hozzá! Fogjatok össze közösen, sajnos azzal többre mész, mint a rendőrséggel, de nyilván az is egy opció.

Jól teszed, hogy nem reagálsz semmire, ha érzed, hogy elfajult, utalásokat tesz arra, hogy gyűlöl, egyszer megöl, semmiképp ne tartózkodj egyedül sehol, este ne járkálj, sajnos nagyon beteg világban élünk, ahol semmi sem szent, vigyázz magadra, mindig legyen melletted valaki, de ne pánikolj be, meg ezt tényleg csak akkor, hogyha már elfajultnak latod, mindenkinek vannak az életében nehezebb időszakok, csak tudd átvészelni. :)



28N

2019. aug. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elnézést, elírtam: Ha ismersz esetleg olyan személyeket, akiket szintén zaklathat...
2019. aug. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jajj még egy fontos dolog, továbbra se reagálj semmire (egyedül), viszont bármit kiír rólad, vagy csinál, örökítsd meg, hogy meg legyen bizonyítéknak, de ne küldözgesd, csak legyen meg.


Abban bízom, hogyha feljelentést teszel, érzékenyebben kezelik a témát, tekintettel arra, hogy kiskorú vagy.

2019. aug. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A szüleimet azonnal bevontam, a kiírásom óta hála istennek nem jött több üzenet és remélem így is marad. Tett utalásokat, ez az ami megijesztett.

Még egyszer köszönöm, így bátrabban megyünk el a rendőrségre, ha jobban elfajul a dolog.

2019. aug. 24. 15:57
 8/9 anonim válasza:
régi kérdés de azóta mi történt?
2021. jan. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, hogy vagy kedves kérdező? Megoldódott? 6-os voltam.
2021. jan. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!