Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőr elveheti a CB rádiomat...

Rendőr elveheti a CB rádiomat ha az engedély köteles de nekem nincs rá engedélyem közuti ellenőrzéskor? PL: President Grant vagy Stalker IX van nálam?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:

hát bizony sajnos elveheti, ezeket már nagyon rég betiltották, aztán persze tudom h kamionosok használják előszeretettel, de ez csakis a rendőrön múlik, na meg imnkább azon h egyáltalán tisztában van-e azzal milyen rádió is ami nálad van


de elméletileg tehát elveheti igen + 150 ezres bírság is mehet

2010. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kérdés sem pontos..

1. Ha valami engedélyköteles és nincs nálad az engedélye, igen, elveheti.

2. Ma már sem a Stalker, sem a President / az SSB-s változatok és a 4W teljesítménynél nagyobbak/ nem felelnek meg a hazai előírásoknak, így, ha van is nálad CB-re engedély /nyilván nem erre a típusra, mert erre nem lehet/, azt még akkor is joggal veszi el.

2010. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de a rendőr nem lett kiképezve arra, hogy megállapítsa a készülék jogszerűségét. Akkor így mivan?
2010. júl. 13. 20:06
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Akkor szerencséd van... De ha kér telefonos segítséget, bediktálja, hogy pl. Stalker IX, bent megnézik és azt mondják, illegális..

De nem hiszem, hogy eddig elmegy...

2010. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

de még akkor sem annyira szerintem mert lehet "levanbutitva" nem igy megy ez: Elvileg a rendőri feljelentés után a HIF (mostmár NHH) küld egy levelet, amiben felszólítják az embert arra, hogy a legközelebbi

HIF igazgatóságra vigye be a készüléket, ahol jegyzőkönyv készítéssel, majd elkobzással, esetleg pénzbírsággal

zárul a történet. (illetve itt még korántsincs vége, de erről később.)



ezt olvastam valahol

2010. júl. 13. 20:16
 6/8 anonim ***** válasza:
ellentmondásos a kérdésed, ugyanis nyilván nem lehet erre engedélyed semmilyen körülmények között, na most ami viszont megfelel az előírásnak, azaz CEPT normás, arra meg nem kell engedély, tehát nem értem a dolgot
2010. júl. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nyilván nem lehet rá engedélyem, nincs is :) Csak szeretném tudni, hogy ha megálitanak a rendör látja hoyg bent van stb. akkor milyen lépéseket tud tenni? pl. hogy be -e huzhatja-e a rádiomat.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. júl. 14. 09:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

mit jelent az h behúzza a rádiódat?


egyébként tehet olyat jogilag, hogy ha gyanús neki, akkor ott a helyszínen elveszi, azaz lefoglalja a vizsgálat idejére, és akkor bizony megvizsgálják, ha nem CEPT-normás akkor vissza se kapod + pénzbüntetés, ha meg CEPT-normás, akkor nincs baj.


Látod azért kamionosok is stb, egyre inkább rejtegetik az ülés alatt, és disznek a műszerfal tetejére (a rendőrnek ...) kitesznek egy kis gagyi de CEPT-normás rádiót, ami legtöbbször be sincs kötve, de lényeg, hogy a rendőr akkor azt veszi észre, és nem a Presidentet pl, azt nem gondolja, h van kettő rádió is a kocsiban. ezt rengetegen csinálják ----


Nézd, elég hülyék persze, na de azért az évek alatt kikupálódtak annyira hogy egy Presidentet meg egy Stalkert megismernek, és tudják mi az a CEPT, és keresik a feliratot rajta.

(ennek ellenére én is el tudtam hitetni a nagy motorola VHF-es URH-mról, hogy kis tescós vacak walkytalkie, na de ez esetleges, ha olyat fogsz ki amelyik jobban ért hozzá, akkor gáz van)

2010. júl. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!