Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » M8 az a "tárgyi" bizonyíték?

M8 az a "tárgyi" bizonyíték?

Figyelt kérdés

Valakit csak úgy lehet meggyanusítani, ha tárgyi bizonyítékuk van a rendőrségnek.


Mi az a tárgyi bizonyíték, mit értenek ezalatt, hogy tárgyi?


A tanúvallomások gondolom nem tárgyi bizonyítékok, mert azok csak emberek szájábó jönnek ki és elèg gyakran hazudnak is a tanúvallomásokba össze vissza a tanúk, hogy a gysnusított a legnagyobb büntetést érje el és a gond az, hogy a nyomozóhatóság nem ellenőrzi ,hogy van hazugság némely tanúvsllomásban.



2019. júl. 22. 13:19
 1/6 A kérdező kommentje:
*Mi*
2019. júl. 22. 13:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Tárgyi bizonyíték ami megfogható.

Pl egy kimutatás egy bankszámláról, hogy volt rajta átutalás az X összeggel azon a napon. Egy eszköz, amit megtaláltak a helyszínen és bizonyít valamit, hogy pl. a tulajdonosa ott járt, pl. a cipője talpán van a vegyszerből ami ott szét lett locsolva egy gyújtogatáskor. A tanúvallomás nem tárgyi bizonyíték. ha viszont találnak egy felvételt, mondjuk valaki elmondta a vallomását egy hangfelvételen és arról van egy pendrive, vagy éppen egy telefonbeszélgetést rögzítettek és meg van egy telefonon, akkor azok már tárgyi bizonyítékok. Mert maga az egy tárgy, amin a felvétel rajta van.

2019. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor jó.

Mert gyanusított vagyok egy ügyben és semmi bizonyíték nincs a három tanúvallomáson kívűl, tehát tárgyi nincs. Viszont úgy látszik, hogy a rendőrségnek elég ennyi, hogy gyanusított legyek, még az ügyészségtől is jött levél, hogy a rendőrség teljesen jól járt el, mert ennyi elég. Igenám de a tanúvallomások tele vannak hazudozássál és nem ellenőrzik, hogy nem valós állítások vannak benne.

Ja még vannak a rendőri jelentések ami szinte ugyan az mint a tanúkihallgatás csak az a helyszínen lett a járőröknek és rövidebben felírva. Úgyhogy hiába van nagyra az ügyész meg a rendőrség, a bírósán nem fog elítélni, hanem felment. Szerintem.

2019. júl. 22. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha minden ilyen egyszerűen menne, alig lenne probléma.

A tanúvallomásra lehet ítéletet hozni. Csak annak megfelelő minőségűnek kell lenni. A hazugság nem számít, megfelelő szakértelemmel azt teljes mértékben meg lehet állapítani, sőt az is lehetséges, hogy a tanú akarata ellenére mondjon igazat.

Tárgyi bizonyíték nagyon súlyos bűncselekmény (tehát súlyos ítélet) esetén kell, főleg, ha a tanúvallomások nem állnak elég erős lábakon. Egyszerűbb, enyhébb ügyekben korántsem feltétel a tárgyi bizonyíték.

2019. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az hogy gyanúsított vagy nem azt jelenti hogy elítéltek.


Meg gyanúsítottak valamivel és a rendőrség nyomoz majd a bíróság dönt ezzel mi a gond?

Ha semmit se csináltál számodra kedvező bírálatú lesz az ügyed. Gyanúsításhoz nem kell semmi bizonyíték. Nem kaptál meg semmilyen szankciót.

2019. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem is nagyon érdekel a dolog. Volt munkahelyemmel érintett a dolog. Megvárom a végét, ha nem ítélnek el, mert tudom, hogy nem vagyok bűnös a dologban, akkor én jelentem fel őket hamisan rágalmazásért.
2019. júl. 22. 17:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!