Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Iskolai verekedés miatt bajba...

Iskolai verekedés miatt bajba kerülhetek?

Figyelt kérdés
Keménykedett egy gyerek mondtam álljon ki. Ha esetleg megsérül miattam milyen következményei lehetnek?
2019. máj. 13. 21:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

#10

Ha éppen akkor támad rád valaki és megvéded magad, közben jól meg is vered, hogy többet eszébe se jusson, az még belefél az önvédelem, hírtelen felindulás és hasonlók körébe, tehát nem lesz belőle ügy - hacsak fel nem jelent az a másik vagy az iskola hivatalból.

De a kérdező nem ilyen helyzetben van. Neki mindez már nem opció amiatt, hogy eltelt a nap és ő hívta ki verekedésre a másikat, nem ott azonnal történik meg a verekedés amikor támadás érte.

Amúgy mindig vigyázni kell, mert az is sokat számít, hogy akit megvertek - még ha okkal, joggal is - annak van-e olyan rokona, szülője, barátja, aki szereti a pereskedést, feljelentgetést és hajlandó-e rendőrhöz rohanni panaszra. Ha van ilyen "jogvédő", akkor tud belőle olyan balhét csinálni, ami akkor is meghurcolja az embert, ha a végén kimondják, hogy neki volt igaza vagy csak nem követett el bűncselekményt. Addig hetek, hónapok telhetnek el és a végén a többség nem fogja tudni, hogy felmentették, csak hogy ő az aki verekedés miatt lett feljelentve.

2019. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%

Ebben igazad van, nem gondoltam bele mikor írtam.

Egyébként az én ügyemben az iskola erősen azon volt, hogy elsimítsa a dolgot, a reszelővel szurkálni szándékozónak sem tört el semmije, csak zúzódásokat szenvedett el.

2019. máj. 16. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
komolyabb sérülés esetén kirúgás
2022. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!