Ha a társasházunkban a szomszédom olyan építési/bontási tevékenységet folytat, ami az én lakásom épségét is veszélyezteti, kihívhatom a rendőrséget?
Első a lakóval való beszéd, hogy hagyja abba - gondolom ezen már túl vagytok.
A következő lépés az önkormányzat, építési hatóság felhívása, esetleg a katasztrófa védelmet fel kellene hívni hogy ki az illetékes ilyen ügyben. A rendőrség csak akkor léphet közbe ha van valamiféle megállapított szabálysértés vagy konkrétan látható módon veszélyeztetik a lakásodat, pl. átütik a falát vagy elzárják a vizedet, megsérül a gázvezeték stb.
A közös képviselő sem rossz indulásnak, de ő nem hivatalos személy és lehet, hogy nincs is mert csak pár lakásos házban laktok.
Amúgy szerintem feleslegesen pánikolsz, igen nehezen tudna olyan problémát okozni ami számodra is kárt okozna egy feljáró készítésével vagy munkával a tetőtérben. De ha ez nyugtat meg, akkor kérd, hogy vizsgálják ki amit csinál.
De legelőször őt figyelmeztesd, kérd meg, hogy pontosan mutassa meg neked mit és hogyan akar csinálni. Ragaszkodj ahhoz, hogy mutassa meg a terveit, eszközeit, az anyagokat amit használ és részletesen magyarázza el mi lesz ez az egész folyamat. Nem baj ha te nem értesz hozzá, az ismerőseid között biztosan van olyan aki már építkezett vagy van ismerete az építőiparban és őt vidd magaddal amikor a szomszédod elmagyarázza. Győzd meg arról a szomszédodat, hogy egy ilyen rendes magyarázattal, a tervei bemutatásával el tudja kerülni, hogy feljelentsd és egy rakás hivatalos ember jöjjön a nyakára vizsgálódni. Mert még ha nem is büntetik meg érte a végén, akkor is rengeteg idejét el fogják venni és szabályokhoz, engedélyhez, szakértő ember alkalmazásához fogják számára kötni az egészet, amit nyilván nem akar.
Kérdezz rá arra, hogy a biztosítása fedezi-e azt, ha a te lakásodban is kár történik vagy majd zsebből fogja kifizetni neked? A lényeg, először próbáld meg kideríteni valójában mit és hogyan csinál, mert attól, hogy nem szakmabéli, még lehet nagyon profi. Ma már az internetről mindent meg lehet tanulni. Nálunk most csinálta meg 2 "amatőr" a fűrdőszobánkat a vízszereléstől a burkoláson át válaszfal építéséig tökéletesen, és ők maguk mondták, hogy az internetről, szakkönyvekből nézték meg mit hogyan kell csinálni. Decemberig folyamatosan van munkájuk minden szabad hétvégéjükre, olyan jól dolgoznak.
Nagyjából egyet értek azzal, amit a kettes leírt, ezt kivéve. "Amúgy szerintem feleslegesen pánikolsz, igen nehezen tudna olyan problémát okozni ami számodra is kárt okozna egy feljáró készítésével vagy munkával a tetőtérben."
Én sorházban élek, ami '80-as években épült. A szomszédom is folyamatosan dolgozik vmin., pedig már elméletileg fel van újítva (nyílászárócsere, új tető, szigetelés nemesvakolat már megvolt, mielőtt ide költöztem - 4 éve). Azóta évente van vmi. 2-3 hetes 'ütvefúrás', kopácsolás, napelemek felhelyezés, komplett fürdőszobacsere. A tetőn mondjuk szakemberek dolgoztak, és használtak vmi. lángszorófélét v. hegesztőberendezést, de aki nem ért hozzá, v. esetleg nemtörődöm, nem figyel az előírásokra, leégethetné az én tetőmet is...
Elektromosság is okozhat tüzet, és nem kizárt, h. béna szerelésből adódó ottani vízkár az én falaimat (festést, bútorokat, szőnyeget) sem kímélné.
Mindenképp' kapcsolatba lépnék a szakhatósággal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!