Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egyszer öngyilkossági...

Ha egyszer öngyilkossági kísérletem volt, felejtsem el a rendőri pályát?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy bármelyik rendőri szervnél kizáró ok, ha valaki öngyilkossági kísérletet követett el az élete során.


25/f



2019. jan. 21. 00:36
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
Megpróbálni attól még meglehet, bár sok esélyt nem látok rá. Lehet mondani, hogy mindenkit felvesznek, de attól még ugyanúgy mindenki átesik egy teljes átvizsgáláson és ha valahol ennek nyoma van, akkor az fixen kifog derülni. Akiknél nincs semmi még azok közül is rengeteget kizárnak pszichológián. Pl.: amikor én voltam akkor hét emberből kettőnket engedtek át.
2019. jan. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:

Tessék, itt van a te pontod az EÜ Leggyakoribb kizáró okok közül:

*Öngyilkossági kísérlet, alkohol, drog és gyógyszerfogyasztás, depressziós, szorongásos kórképek, kezelés utáni állapotok.

2019. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

22


Ez az amit nem értek... Leggyakoribb kizáró oknak írják, de a leggyakoribb nem azt jelenti, hogy teljesen ki van zárva. Olvastam ezt a pontját is a felvételi követelményeknél. Én értem, hogy majdnem minden ember egyetért abban, hogy emiatt nem mennék át, de ez eléggé zavaró, hogy nem azt írják a követelménybe, hogy pl : abszolút kizáró ok.

2019. jan. 21. 15:24
 24/29 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy is felejtsd el a rendőrséget! Se normális fizu, érezhető, valódi fizetésemelés kb. 12 évente van, se létszám, se jövőkép, se normális hozzáállás az emberekhez, se normális feltételek, viszont rengeteget túlórázhatsz aprópénzért, és 160 ezer Ft lesz a nettó alapfizud. Egy kilátástalan sz@r az egész. Inkább menj ételfutárnak, az is jobban keres.
2019. jan. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ha dokumentálva lett, akkor kizáró ok.

Lásd alkalmassági rendeletben:

Ideg-elme betegségek (030-053)

037-nél, személyiségzavar minden fajtája minden kategóríában alkalmatlan, továbbá "Itt minősítendők a BNO-ban szereplő személyiségzavarok, illetve az „Auto-heteroagresszivitás”, melyek nem agyi károsodáshoz járulnak (paranoid, schizoid, disszociális, érzelmileg labilis, hystrionikus, anancastikus, szorongó, dependens) és az éretlen személyiség. Az „Auto-heteroagresszivitás” -hoz sorolandók az öncsonkítás, önsértés és az öngyilkossági kísérlet esetei."

[link]


Rákérdeznek alkalmassági kérdőíven, amin ott van, hogy "Tudomásul veszem, hogy az általam ismert betegségem vagy egészségi elváltozásom elhallgatása utólag is „Alkalmatlan” minősítést vonhat maga után. "

bővebben:

[link]


Hogy van-e öngyilkossági kísérletednek nyoma a betegéletutadban, azt pedig itt ellenőrízheted (kell hozzá ügyfélkapu hozzáférés, amit okmányirodán igényelhetsz)

[link]

2019. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
És ha esetleg nincs nyoma a TB adatbázisban ? Tutira van, de a remény még megvan bennem, hátha ...
2019. jan. 22. 14:17
 27/29 anonim ***** válasza:

Ha itt nincs nyoma, akkor simán letagadhatod, mert máshonnan nem derítik fel. Ha itt van nyoma, akkor meg tök felesleges próbálkoznod a letagadásával.


Nyilván azt sem egészséges pl. bevallani, ha csak egyszer is beleszívtál haverokkal füves cigibe, vagy elájultál, ágyba vizeltél, stb...

2019. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 SZücsöm ***** válasza:
64%

1. Igen kizáró ok. Minden felvételin benne van az írott kérdések között hogy próbált e már öngyilkos lenni és alá is íratják mindenkivel hogy aki bármilyen kérdésre nem a valóságnak megfelelő választ ad azt kizárják a felvételiből akár utólag is. 2. Nem véletlenül van ez így. A rendőr oldalán ott lifeg egy halálos fegyver és egy labilis idegzetű ember kezébe nem szabad fegyvert adni. A rendőri munka sok stresszel jár és erre még a magánéleti problémák is rájöhetnek. A pszichológiai képzésen meg is tanítják hogy vannak emberek akik veleszületetten hajlamosabbak a suicid hajlamokra, könnyebben megtörnek.

3. Mi a fenének akarsz rendőrnek menni? Tanulj inkább mások hibáiból ne kövesd el őket és keress inkább olyan munkát ahol nem segélyből kell megélned rengeteg felelősség és sz*pás mellett.

2019. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
nem itt kell ezt kérdezgetned, hanem meg kell próbálni, anélkül sose tudjuk meg mi se. Majd gyere vissza és írd meg. Köszi. :) Sok sikert
2019. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!