Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért menekül el az elkövető...

Miért menekül el az elkövető a helyszínről?

Figyelt kérdés
Nyilvános helyen történt verekedés vagy közúti baleset után az elkövetők szinte mindig elmenekülnek. Főként autóval elmenve nem tudom mire gondol, hiszen rendszám alapján azonnal minden információ a rendőrség rendelkezésére áll. Hasonlóan a nyilvános helyen történt verekedés vagy rendbontás esetén. Sokan látják és bizonyos társadalmi rétegbe tartozó "nézelődők" pénzért bármit elmondanak az illetőről. Lojalitás nincs.
2018. aug. 4. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában az menekül el, aki tudja, hogy van valami vaj a füle mögött.

Baleset utáni verekedés jellemzően az oroszoknál fordul elő, nálunk azért nem olyan gyakori. Ha ilyen van ott jó eséllyel az okozó és/vagy érintett erősen C kategóriás (ld. Olaszliszka)


Nyilvános helyen való verekedés, szintén hasonló szitu. Tudja az illető, hogy ha elkapnák akkor annyi lenne neki, és menekülni akar...

2018. aug. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szegeden pár hónapja a zsaruk leállítottak egy villamost miután verekedett vki és nem tudta, hogy rendőrt hívtak rá, ezérr jó hiszeműen távozott a helyszínről míg a sünök kiértek (eltelhet félóra is mire oda érnek a tett helyszínére) és leszedték a járműről a garázdálkodót.


Én februárban verkedtem a Járásbíróság folyosóján, de elindultam utána a dolgomra, de mikor halottam a szirénákat pont azért mentem vissza, mert tudtam, hogy úgy is elfognának csak akkor már rosszabb helyzetbe lennék, mert a szomszédok is látták volna ha elvisznek + akkor rám verték volna, hogy fenn állna a szökés veszélye és most előzetesben lennék és a zárkámban várhatnám az börtönbüntetésem kiszabását...


De vicc volt az egész, látni a büszke rendőr arcokat a ,,nagy" elfogásom után ami úgy nézett ki, hogy jöttek szembe a rendőrök és kiabáltam, hogy engem keresnek... utána meg órákig agyaltak azon, hogy őrizetbe vegyenek e vagy sem csak azért mert adram két maflást olyan embereknek akik minden alapot mellőzve nevetséges dologgal vádoltak meg s bíróságon... szerencsémre az ügyész már egy értelmesebb ember, szval be kell érnem annyival, hogy egy hónapig dolgozhatok ingyen az államnak :) ...


Bocsánat, ezt akartam-> :(

2018. aug. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!