Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Sokan miért akarnak lebeszélni...

Sokan miért akarnak lebeszélni a rendőri pályámról?

Figyelt kérdés
Jelenleg eüs vagyok,de már kicsiként is rendőr akartam lenni,egyszer megpróbáltam,de akkor hanyagságom miatt elcsesztem a fizikait.A haveromnak is mondom hogy legyünk rendőrök,akkor az jobban motiválna minket a keményebb gyurásra,és nekem se úszásba meg futtásba merülne ki a sport,de ha benne is van a haverom egy idő után elmegy a kedve,jön hogy minek legyünk rendőrök,nem jó az stb.Családom se éppen támogató.
2018. jan. 17. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Közel 20 évet húztam le a cégnél, és szerencsére még időben leléptem. Azóta is tartom a kapcsolatot sok volt bajtárssal.

Hidd el - nem éri meg!

A mai rendőrség már nem az, ami akár 10 éve volt. Aki tud az menekül, és csak az szerel fel, aki nincs olyan szerencsés helyzetben, hogy legyen aki lebeszélje.

2018. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Féltenek.
2018. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De miért ilyen rossz vagy mitől ?
2018. jan. 17. 21:18
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert egy rakás szar.
2018. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kicsit bőven ?
2018. jan. 17. 21:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

# 5/5 Időpont ma 21:20

Gyakorlatilag egy csicska lennél, akinek joga alig van, kötelezettsége annál több. Nincs már érdekképviselet, nincsenek szociális juttatások, nem vesznek emberszámba,a politika évek alatt elérte, hogy az emberek utálnak, nincs létbiztonság (bármikor, bármilyen okkal kirúghatnak). Ha csak nincs nagy csókod, akkor esélyed sincs normális beosztásba kerülni ( évek óta nem a szakmai tudás és teljesítmény, hanem az ismeretség dönt arról, ki milyen beosztást kap). Bármikor indok nélkül lehallgattatnak, megfigyelhetnek,provokálhatnak hogy bűncselekményt kövess el - aztán irány a börtön. Bármilyen retek panaszát készpénznek veszik, és minimum eljárás indul ellened. Olyan "bizonyítékok" alapján, ami egy civilnél a vádemelésre sem lenne elég, simán letöltendőt kapsz. Gondolnak egyet, és hetekre elvezényelnek a családodtól, emberhez méltatlan körülmények közé. Napi 12 - 14 órát lehúzhatsz az utcán +35 vagy -20 fokban, és ha erre rámegy az egészséged, akkor egyszerűen leszerelnek. Folytassam?

2018. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Igazából kényelmes meló rendőrnek lenni, de se anyagilag, se erkölcsileg nincs megbecsülve. Egy tiszthelyettesnél jóval jobban keres egy mesterember, egy tisztnél meg egy átlag multinál dolgozó diplomás.

Mondjuk sokkal keményebb munkával.

2018. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja, amit elfelejtettem: az a munkád, hogy vagy olyan emberekkel konfrontálódj, akár napi tucatnyi alkalommal,akik eleve utálják a rendőröket, vagy az, hogy két ellenérdekű fél között "tegyél igazságot" - itt szükségszerűen az egyik szemében mocsok leszel.

Én mikor felszereltem imádtam a hivatásom - de áldom a sorsot hogy még időben el tudtam jönni. Nincs az a pénz, amiért ma felszerelnék!

2018. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Igazából kényelmes meló rendőrnek lenni,"

Fogalmad sincs arról, miről beszélsz!

Kényelmes meló?!

Kopaszként fél évig két naponta álltam egy követség előtt géppisztollyal, 3 tárral,golyóálló mellényben, mínusz fokokban - úgy, hogy a 10 óra alatt egyszer volt 30 perc pihenőm, és 2-3 alkalommal beszaladhattam WC-re.

Mikor kicsit feljebb léptem, és gépkocsi lettem, kb. 6 év alatt tucatszor támadtak meg, egyszer késsel, egyszer gázpisztollyal.

Az RTF elvégzése után tiszt lettem - ettől még nem volt kényelmes a napi 12 - 14 óra szolgálat, adott esetben a születésnapomon, karácsonykor, szilveszterkor, egyéb olyan napokon, mikor a "rendes" ember otthon volt a családjával.

Persze, vannak kényelmes beosztások - de ilyent 100-ból egy rendőr érhet el, és ehhez kell a már írt ismeretség. És ez is csak addig tart, amíg a csók pozícióba van.

2018. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"és gépkocsi lettem, "

gépkocsizó - persze, lehet poénkodni

2018. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!