Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt már egy hasonló, most...

Volt már egy hasonló, most ismét: felfüggesztett büntetés után vissza tudok-e menni a rendőrség kötelékébe?

Figyelt kérdés
2007. májusában szereltem le közös megegyezéssel, majd 2009. februárjában kaptam egy ítéletet: kettő év három évre felfüggesztve.Így vissza tudok-e menni majd valaha?Csak komoly, átgondolt válaszokat várok.Köszönöm!!!
2010. máj. 12. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
ha jól tudom nem szabad priuszodnak lennie, de te voltál rendőr tudnod kéne...
2010. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de valami mód biztosan lenne, az egyik volt kolléga katonának szerelt föl, hasonló büntetéssel, évek múltán.És ugye ott is hasonlóak a feltételek, mint a rendőrségnél.
2010. máj. 12. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor,amikor már a nyilvántartásban sem szerepelsz.Tiszta erkölcsit már kapsz a próbaidő letelte után,de egy rendőr szerintem egyáltalán nem lehet a nyilvántartásban.Az pedig ha jól tudom felfüggesztettnél további 8 év a mentesüléstől,azaz a próbaidő végétől,de a pontos időtartamba nem vagyok biztos,de azt hiszem 8 év.Tehát ha jól számolom 2012 februárjában kapsz tiszta erkölcsit,de rendőr csak 2020 februárjától lehetsz.
2010. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok 100%-ig biztos benne,amit írtam,de legjobb tudomásom szerint így van.
2010. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Estetleg vissza vesznek, de a mostani zéró toleranciárt tekintve én nem bizakodnék. Na meg persze attól is függ, hogy milyen bcs kapcsán kaptad az ítéletet.

Volt olyan kollégám akinek szerencséje volt, vissza vették, egy ittas vezetés, közúti baleset okozás (sérült nélkü) után, na ezt nagyon nem tartom fair dolognak. Az eskü szövegében is benne van, hogy "a TÖRVÉNYEK BETARTÁSÁVSL és betartatásával".

Ha vissza is vesznek, lehet a régi helyedre nem, hanem elraknak az roszág másik végébe, oda ahova nagyon kell az ember! A kollégám is így járt. Lakhelytől 250 km-re küldték. De persze ha van ismerőősöd, minden megoldható.


egy rendőr

2010. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha az ítélet kihirdetéskor elhangzott az, hogy mentesítem, akkor van rá esély, de ahogy az előttem író megjegyezte, valószínűleg nem a régi helyedre kerülsz.


egy másik rendőr

2010. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!