Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire elfogadott egy...

Mennyire elfogadott egy rendőrnő manapság?

Figyelt kérdés
2017. márc. 13. 17:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Rendőr nem nő/férfi hanem egy egyenruha/hatósági szerep kellene legyen. Az esetek kis százalékában jön elő a nem.

- ez is egy munkaviszony, a munkahelyi, nőket érintő minden vonzatával (nem szeretik mert GYESre megy, kevesebbet fizetnek neki, kevésbé léptetik elő, etc, mindenki ismeri ezeket a nem rendőr hanem sima női dolgozó problémákat)

- az esetek egy részében ahol fizikai kényszerintezkedésre kerül sor, testalkatból kifolyólag hátránnyal indulnak férfi kollegáikhoz képest, persze ez az adott rendőrnő fizikumától is függ, de egy "átlagnő" hátrányban van itt. Az esetleges kisebb fizikai erőtől/termettől eltekintve a rendőrnő úgyanúgy hatósági közeg, egy egyenruha, oldalán bilinccsel és fegyverrel, az állampolgár szempontjából ugyanaz, kivéve ha pl illuminált akivel szemben intézkedni kell, mert akkor nem biztos, hogy helyesen fel tudja mérni ezt az alkesz-polgár

- amúgy szerintem roppant sajnálatos a kevés rendőrnő, egy másik szemlélet, a túlzottan elkanosodott állomány ad egy bizonyos jelleget a hozzáálláshoz, mint minden hatóságnak úgy a rendőrnek is van mérlegelési joga, és pl ha egy családi veszekedéshez hívják ki őket, ha van nő is a járőrben lehet máshogy fog mérlegelni

2017. márc. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy igenis szükség van a rendőrnőkre. Már egy korábbi hozzászóló is leírta - bár szakmailag elég nagy hibák tátonganak a megfogalmazásban :D -, de ahogy ő motozásnak nevezte, hivatalos nevén ruházatátvizsgálásnál nő intézkedés alá vontat, csak nő vizsgálhat át. Ettől a szabálytól csak nagyon kivételes esetekben lehet eltekinteni.

Az is igaz, amit többen elmondtak, hogy a nők testfelépítésükből adódóan hátrányból indulnak olyan szituációkban, ahol fizikai erővel kell célt érni, ugyanakkor a nők inkább rendelkeznek olyan empátiával, amely segítségével a gyerekekkel, idősekkel vagy bárki mással, aki olyan helyzetbe kerül, sokkal könnyebben szót értenek. Sőt van az a helyzet, amikor egy megbírságolt személy is boldogan fogadja el a bírságot a rendőrnőtől - igaz erre már férfitől is láttam példát. Emellett vannak olyan beosztások, ahol a nők ténylegesen jobban teljesítenek.

Tudom, kicsit elfogult vagyok, de így nőként, a rendőrség világából én így látom. :)

2017. márc. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jé, pont van itt egy rendőrnő a #12 hozzászóló személyében! :O :D :)
2017. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Csak majdnem :)
2017. márc. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A gazdaságvédelmi osztályon - legalábbis nálunk - több a női nyomozó.


Ennek - pasiként - én örülök.

szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Családi perpatvarnál ill. ilyen gyanús ügynél szerintem eleve ha lehet egy férfi és egy nő rendőr megy intézkedni.
szept. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!