Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogtalan elsőbbségátvétel...

Jogtalan elsőbbségátvétel forgalomra veszélytelen módon. Szerintetek jogos volt ez így?

Figyelt kérdés

mivel nem volt forgalom éjszaka meg senki elnéztem, indexeltem és áthúztam mert senki sem jött, és ezért kaptam

mert indexelés után 3-4 mp teljen el mert úgy biztonságos a sávváltás. A rendőr azt mondta hogy látta a kamera de akkor kanyarodtak ki kb 50 méterre mögöttem amikor ez az eset történt szóval maximum a mellette ülő hölgy rendőr láthatta.Azt mondta hogy akkor kapok büntetőpontot csak ha nem ismerem el, nem írom alá és később kiderül hogy tényleg elkövettem

erre odaadta a csekket meg pontot is. 10 ezer forint meg 3 pont.



2016. dec. 7. 14:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"De nagyon erős a gyanúm, hogy nincs ilyen 3 - 4 másodperces szabály, soha még csak nem is hallottam róla."


A szabályokat én sem ismerem, de arra konkrétan emlékszem, hogy huszon-pár évvel ezelőtt, a jogsi-vizsgám előtt az oktatóm határozottan felhívta rá a figyelmemet (ki tudja, akkor már hányadszor), hogy indexeljek rendesen, ne csak odapöttyintsek egyet, mert meghúznak a vizsgán.

2016. dec. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11.


Jó, csak elég nehéz azt pontosan definiálni, hogy mi az a "rendes" indexelés.


Amellett a mai autók olyanok - az enyém is - hacsak épp megpöccintem, alapból is minimum hármat villant.

2016. dec. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!