Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt már rajtad bilincs...

Volt már rajtad bilincs utcán? Hogyan emlékszel rá, milyen élmény, nagyon megalázó?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 15:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen, Miskolcon volt.
2010. jún. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Egészen véletlenül nem szerepeltél a TV2 Napló c. műsorában?
2010. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Még csak az hiányzott volna, hogy szerepeljek. (A fél ország előtt bilincsben.) Nem szerepeltem, de én is láttam azt a műsort. Szóval nem én voltam az, akit bilincsben mutattak deréktól lefelé, de sajnos hasonló volt a szitu.
2010. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ott több embert is mutattak, volt egy nő aki nagyon kiakadt és a viselkedése minden volt csak nem együttműködő.

De ezek szerint nem te voltál.


Talán azért így mégsem akkora szégyen, hogy az egész ország tudta, hogy a mozgáskorlátozott kártyával való visszaélésért bilincselés és előállítás jár, amin sok ember átesett.

Nem dicsőség, de azért kevésbé gáz.


Egyébként aki megbilincselve rendőrautóba raknak az tényleg nagy szégyen, de aki csak ennyit lát az "akcióból" nem igazán tudja megítélni a helyzetet.

Az előző hozzászóló és társai valóban jogszabályt sértettek és jogos volt az eljárás, de azért ötven méterről nézve az eseményeket, senki ne akarja megítélni, hogy "mekkora nagy bűnözőt" fogtak.

2010. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Engem akkor nem vigasztalt - nem is tudtam - hogy másokat is bevittek, ráadásul bilincsben. Ha így tudtam volna talán másképp esik. Akkor nagyon rossz volt az biztos.

Különben az, hogy valakire felteszik a bilincset félreértés is lehet, vagy ha nem is az, attól még nem kell azt hinni, hogy masszív bűnöző. Az emberek számára elég nagy látványosság egy megbilincselt ember, főleg ha az egy nő. A gáz az, hogy sokkal igazibb bűnözők ússzák meg bilincs nélkül, mások pedig egy kisebb dolog miatt is bilincset kapnak.

2010. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek, meg a többivel is. :)


Elhiszem, hogy akkor nem vigasztalt, csak arra akartam utalni, hogy anno az egész ország látta, hogy Miskolcon megbilincselik és rabosítják aki ilyet követett el.

Ergo talán nem feltételeztek rólad rosszabbat illetve mivel sok ember beleesett ebbe, nem volt akkora kuriózum annak aki látta.

2010. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Így utólag már úgy tűnik, hogy példát akartak statuálni, méghozzá elég elrettentőt a bilincselésekkel. Nem hiszem, hogy egy ehhez hasonló esetben a hétköznapokban felteszik valakire a bilincset, főleg nőkre nem. Még akkor sem, ha egyébként a jogszabályok lehetőséget adnak rá. Volt az egésznek egy kis megalázás jellege is. Bár manapság egyre nagyobb "divat" a bilincselés korra és nemre való tekintet nélkül.
2010. jún. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem megalázás, hanem elrettentés jellege volt, a kettő azért nem ugyanaz, még ha a gyakorlatban együtt is járt.

Egyébként meg is mondták, hogy szándékosan keményítettek be, így volt megtervezve a hatás érdekében.


A törvény nem tesz különbséget nemi alapon, a bilincselésnél sem. Csak a ruházat átvizsgálásánál.


Ettől függetlenül megértem, hogy nagyon rossz volt és hogy átélve túlzásnak érezted.

2010. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!