Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bűn az ha az utcán székely...

Bűn az ha az utcán székely himnuszt éneklek és egy rendőr meghalja azért be vihet a dutyiba?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 16:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
És a Zegyetemen nem tanították azt, hogy az "elvégeztem" egy szó?:O Nekem a mezei fősulin igen:D
2010. márc. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
52%

Kit érdekel, hogy mit énekelsz? (Mellesleg a lipótmezei intézetet az ilyesfajták miatt nem szabadott volna megszüntetni, most köztünk járkálnak) Miért vinne be? Azért, mert valaki bolond és magában énekelget egyáltalán nem fognak hozzá szólni.

Mellesleg az utolsó hozzászólónak: Az általános iskolában is tanítják 4. osztályban, hogy az igekötő, ha az ige előtt áll egyben írandó!!!

2010. márc. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%

Bocsi, de most tényleg nem kekeckedésképpen, nem kellene szédítened itt az embereket az iskoláiddal! Egyértelmű, hogy a fele sincs meg abból amit felsoroltál... Korábban válaszoltam korrektül a kérdésedre (paragrafusos) voltam. Viszont egy ilyen rövid egyszerű mondatban ennyi ökörhibát elkövetni igazán szép teljesítmény! Egy 4. osztályos diák sem lenne erre képes, pedig neki dísztoktori diplomája sincsen!

Csak, hogy tudd miről beszélek:

1. Írásjelek használata ahol a mondatod tartalmilag ezt megkövetelné! „Bűn az, ha"

2. Tulajdonnevek helyesírása! Egyetlen egy Székely himnusz létezik, ezért NAGY betűvel írjuk „Székely"

3. A meghalja pedig dupla l-el írandó „meghallja"

4. Igekötők nyelvtani szabálya! be vihet helyesen „bevihet"

5. Az egész mondat értelmetlen kuszaság! Nyelvtanilag teljesen helytelen, magyartalan!!!!


Helyesen ezt így kellet volna: Bűn az, ha az utcán Székely himnuszt éneklek? Ha meghallja egy rendőr bevihet ezért a dutyiba?


Gratula a díszdoktori diplomádhoz.....:)))))

2010. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%

Bocsánat, de nem bírom ki, hogy ne javítsalak! Jókat írtál, azért egy vesszőhibát mégis ejtettél.


Ha meghallja egy rendőr, bevihet ezért a dutyiba?

2010. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
35%
Nem a kérdésekre válaszoltok,a nagy nyelvtan tudásotokat ne itt fitogtassátok,kösz :))
2010. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Mivel egy olyan jogszabály nincsen, ami bűncselekménynek tekintené a székely himnusz eléneklését, ezért nincsen joga bevinni. Persze attól még bevihet, csak az nem jogszerű.
2010. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
37%

Énekeld nyugodtan nem lehet baj! A sok eggyagyúval ne törődj!Hová valósi vagy? Én tatai de imádom Erdélyt és szeretem a Székelyeket!

"Maroknyi Székely porlik mint a szikla!"

2010. márc. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Ha acélbetétes bakancs van rajtad és bőrkabát és nagy kigyúrt állat vagy,akkor nem.
2010. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
91%
Emberek! A múlt rendszerben igen is TILOS volt a Székely himnuszt énekelni.
2010. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Semmi kép nem bűn csak arra kell figyelni,hogy a csedháborítást és mások nyugalmát ne zavarja,valamint ne tűnjék provokatív jellegűnek.

Másként max.jópofának vagy idiótának néznek!

Amúgy mindenki azt énekel amit akar,még ha az egy adott ember típusnak nem is tetszik!Tehetnek egy szívességet...!!!

2010. márc. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!