Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bűn az ha az utcán székely...

Bűn az ha az utcán székely himnuszt éneklek és egy rendőr meghalja azért be vihet a dutyiba?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 16:51
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%
Én ehhez nem értek, de szép is lenne ha ilyenért bevinne. Ott rúgnám fel...
2010. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%
Hát az attól függ. Ha ezt Romániában teszed, akkor simán bevihet valami koholt váddal. Ha viszont Magyarországon, épeszű magyar ember/rendőr nem visz be a rendőrségre, akkor se ha törvénybe ütközik :)
2010. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%
Én ma itt Bp-en a Móricz Zsigmond körtéren láttam,hogy egy bácsi a székely himnusz zenéjét játszotta valami tákolt hangszeren,és mégse vitték el...
2010. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
nem
2010. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Hol élsz te, honnan veszed, hogy bűn elénekelni a székely himnuszt?

Amúgy nem sok fogalmad lehet a magyar rendőrségről, meg a magyar jogról, ha komolyan (és nem kamuból) kérdezed, hogy ezért lecsukhatnak-e.

2010. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
53%
Rendőr ezért nem szól semmit,de a járókelők furcsán fognak rádnézni.Utcán normális ember nem énekel semmilyen himnuszt.
2010. márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj, nem csukhatnak le érte :) Semmiféle hivatalos himnusz énekléséért nem csukhatnak le.
2010. márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
89%
Kérdésed tényleg érdekes, de már megbocsáss én mégis inkább a „bugyuta" kategóriába sorolnám. Mégis miért büntetnének ezért meg? Milyen törvény vagy paragrafus ellen vétkezel? SEMMILYEN! Nyugodtan énekeld, nagyon szép egy dallam...:)
2010. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
69%
Miért is lenne bűn? Egyelőre a székely himnusz nem önkényuralmi jelkép, így nem tilos azt énekelni az utcán. Az viszont mindig is érdekelt, hogy aki életében nem látott még székely embert, és sosem volt Székelyföldön, miért énekel székely himnuszt. Vagy a magyar himnusz már ciki? Szegény Kölcsey biztos nem volt eléggé magyar...
2010. márc. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%

Bűnnek semmiképp sem bűn.

Ha netán olyan törvényt hoznának, amely büntetné, bűn akkor sem volna, csak a köztársaság jöttment törvényeibe ütközik bele.

2010. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!