Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 300 ezer forintot loptak el...

300 ezer forintot loptak el tőlünk. Hogy fogja a rendőrség tudni kinyomozni?

Figyelt kérdés

Tegnap az irodaház épületünkben megbeszélést tartottunk a munkatársakkal,öten voltunk és az ebédlőbe volt a gyűlésünk,az iroda pedig nem lett bezárva. Mikor vége volt a megbeszélésünknek visszamentem az irodába a cuccomért,hogy megyek haza és az asztalról eltűnt a boríték amiben 300 ezer forint volt. A hideg rögtön végigszaladt rajtam. Amíg a megbeszélés tartott addig három kollégám is volt bent az irodába,beszaladtak egyik az ásványvízéért,másik a telefonjáért tehát beszaladtak valamiért de ők nem lehettek,mert évek óta nagyon jól ismerem a kollegáim,viszont a portás mondta,hogy egy 35 év körüli férfi,nem cigány hanem magyar tiszta és jól öltözött férfi bejött az épületbe és kb 5 perc múlva ment is ki,a portás nem kérdezte meg tőle,hogy milyen ügybe jött,csak köszönt,mert azt hitte,hogy hozzánk jön az ebédlőbe ,csak akkor lett gyanús neki valami mikor kb. 5 perc múlva ment is el,hogy ilyen hamar... Nade a portás nem szólt nekünk,mert gondolta,csak lehet valami gyors mondanivalója volt nekünk és kész. Szóval hazament mindenki és akkor vettem észre ,hogy eltűnt a pénz mikor én utolsóként indultam haza,a portás még ott volt és mondtam neki mi történt és akkor mondta,hogy járt itt egy úriember aki hamar ki is ment. Kihívtam a rendőrséget,nagyon rendesek voltak,azt mondják,hogy megpróbálják kideríteni ki volt az az úriember.


Kérdésem:

Hogyan?

Hogyan fogják kideríteni,hogy ki volt az az ember,mert az épületben nincs kamera és a környéken sincs,az 500m-re való kamerákat meg úgysem nézik meg. Annyit mondott a portás a rendőröknek,hogy kék ingben volt,diplomata táska volt nála,kinézet ilyesmi ez meg édeskevés,mert a tettes úgyis tudja mit tesz és olyankor az a fontos neki,hogy elhagyja utána a környéket minél hamarabb,hiába mondták a rendőrök,hogy megnézik a környéket,hogy ilyen meg ilyen személy nincs-e a környéken. Tehát eddig passz.


Mi lesz ezután,hogy nyomoznak,hogy fogják kinyomozni,hogy ki az az ember aki ott járt és,ha megvan kérdőre vonják majd? Hogy lesz ez kinyomozva?



2015. máj. 29. 14:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy miért vagytok ilyen amatőrök? Ha egyedül vagyok az irodában és kimegyek vécére, még akkor is zárom a helyiséget.


Ennyi pénzt elől hagyni, meg külön debilség.

2015. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 PontozzLeHaIgazamVan ***** válasza:
100%
Tanulópénznek jó volt. Legközelebb majd nem hagysz elől annyi pénzt.
2015. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

"Kezdjük ott hogy az a férfi az még is csak tudta hova kell mennie, honnan vihet el valamit."


Nem szükségszerűen. A mi cégünknél is járt egy ilyen pali. Határozott fellépés, 1-2 név ismerete és már be is engedték. Végigsétált a folyosókon, benézett ide-oda (nyilván megvolt a sablon duma) és egy épp üres irodában talált egy székre akasztott nyitott táskát, amiből ordított a pénztárca. Utána kisétált és csóközön. Ennyi. Azt pedig érdemes átgondolni, hogy ismered a többieket és bízol bennük, vannak ám csodák... Szóval nem bíztatlak, felénk a sündőrség még a tettes konkrét megnevezésére sem emeli fel a seggét (két ilyen eset az ismeretségben)

2015. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"A mi cégünknél is járt egy ilyen pali. Határozott fellépés, 1-2 név ismerete és már be is engedték"


Lehet ugyanaz volt -.-


egyébként, én nem értem, hogy mindíg az ilyen irodai semmilyen papírmunkát végzőkkel tőrténik ilyesmi. Mit tanulnak azok az egyetemen? Azt biztos nem, hogy figyeljenek a pénzre, ha borítékban volt, simán vihette volna a retyóba, de nem az asztalon legelől hagyva :/

2015. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha szőke nő lennél, ráírtad volna a papírra, hogy 300 ezer Ft, gondolom -.-
2015. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen en se akartam írni, hogy körbe is tablazhatta volna, h.: ITT A PÉNZ!!!
2015. máj. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez rengeteg dolgot fel vet.


Csak pár példa.

Mindne munkahelyen vannak előírások a pénz kezelésére, az biztos nincs benne, hogy őrizetlenül kint hagyjuk az asztalon. Így a felelősséget rögtön rátok háríthatják.

Már ha egyáltalán volt az a pénz. EZt is bizonyítani kell.

Minek portás, ha semmit nem csinál, csak passziánszozik?

Miért nincs kamera???? Életemben nem láttam olyan irodaházat, ahol nincs.

Nekünk még a 8 keres házunkban is kettő kamera üzemel.


Lehet, munkatárs volt, kihasználva a 0-val egyenlő biztonsági intézkedéseket.

Lehet, külsős volt. Lehet, rossz szándékkal jött, és véletlen beletrafált a felkínált lehetőségbe.


Egy dolgoz zárnék ki, hogy előre eltervezetten ment a buli egy külsőstől.

Vagy alkalmi tolvaj volt, vagy munkatárs.


Hogy ki volt? Gyakorlatilag, mivel kamera nincs, nem fog kiderülni.


Hozzám éjjel törtek be, és vittek el dolgokat pár éve. Azóta is "nyomoznak".....

Mert levelet nem kaptam, hogy lezárták volna.....


Kereszt a pénzre.

2015. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik faluban dolgozott egy idősebb nő az önkormányzatnál, nagyon kedves, szelíd nőnek tűnt. Kb. 20 éve ott dolgozott már, mikor egy vizsgálat során kiderült, hogy több éve lopott az önkormányzattól, sok milliót ellopott, amit a drogos fia elvert. Kb. 20 milliós a kár, a nőt most perelik. Soha senki nem gondolta volna ezt róla, mindenki "jól" ismerte és köztudottan tartozásaik voltak, nemhogy sokmilliót ellopott... Szóval ennyit a jól ismerem az alkalmazottakat dologról...
2015. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Az nincs is benne az elő írásban,hogy a pénzt kint hagyjuk az asztalon,ebben igazad van. Viszont késve értem be és mielőtt megkezdtem a gyűlést azelőtt gyorsan összedobtam a dolgokat az irodaasztalon és utána ilyekeztem az ebédlőbe,mert már rég meg kellett volna a gyűlést kezdeni,a fene gondolta,hogy valaki lopni fog. Az a másik,hogy ez nem a főváros,hogy a társasházban is lóg a kamera,hanem egy község és kisebb irodaház,nincs kamera. Most viszont be fogjuk kamerázni az épületet ,mindkét folyosót és a bejáratot is,irodába sajnos jogilag nem lehet kamera úgyhogy ott nem,mivel ez történt és,hogy a jövőben ilyesmi ne történjen. Meg fogjuk csináltatni,de ha ez most nem történik meg,sosem csinálnánk meg a kamerát.


Másik:

Ha már a rendőrség nek 0 bizonyítéka van,nem tudnak olyat csinálni,hogy mivel már mindenkinél van mobiltelefon a mai világban és,hogy kiderítik,hogy milyen névre szóló IMEI számú telefon járt ott az épületben a mi telefonunkon kívül valamint milyen névre szóló sim kártya és már meg is van a bizonyíték. Egyedül ez lehetséges még.


Valaki mondta,hogy csinálnak ilyet fontos,kiemelt bűncselekmények esetén,de gondolom ez nem tartozik közéjük még ez a bűncselekmény.

Szerintetek még így lehetséges kézre keríteni az ílletőt?

2015. máj. 30. 16:02
 20/21 anonim ***** válasza:

",hanem egy község és kisebb irodaház,nincs kamera."


Így legalább nagyban szűkült a kör.


Akkor is legyetek óvatosabbak, hiába nem Bp.

2015. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!