Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi közalkalmazottat...

Rendőrségi közalkalmazottat gyed alatt le lehet váltani a kinevezett pozíciójáról? Ezzel egy időben alacsonyabb beosztásba helyezni?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik tényleg értenek valamit ehhez. Köszönöm!

2015. ápr. 3. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg bővebben?
2015. ápr. 3. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Kinevezett pozíciót írtál. Nos a kinevezés a szerződésben foglaltak és/vagy a törvény alapján visszavonható és/vagy módosítható.

2. A munkáltatónak foglalkoztatási kötelezettsége van,amit be is tart.

3. Ha jól értelmezem nem hivatásos állományú vagy,így aztán pláne jogos az eljárás.

2015. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ezek szerint ez van sajnos. Nagyon jó fejek, hogy azért, mert gyermekem lett a pénzemet lecsökkentik. Hajrá... csak így tovább.... nem véletlenül hagyják ott őket nagyon sokan... na mindegy...

Azért köszi a választ

2015. ápr. 3. 22:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel amúgy egyenesen ide is jöhetnének, amikor etetem a gyermekemet és kivehetnék a szájából a kaját. Pont egyenlő a kettő.
2015. ápr. 3. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Megértem a haragod. Ez már nem az az ország, ahol az állam gondoskodik az alkalmazottjairól.

Ha nem tudsz tovább dolgozni, akkor meg meg sem köszönik az eddigi munkád, csinálhatsz amit akarsz.

Bocsánat, hogy ezt mondom, de meg sem lepődtem az eseteden, láttam már sokkal csúnyább dolgot itt a rendőrségen.


( Az előttem hozzászólót, és az ehhez hasonló - nem akarok jelzőt használni - embereket miért nem tiltják ki örökre?)

2015. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg a kinevezett közalkalmazott ugyanúgy az engedélyezett állománytábla beosztási helyén szerepel, mint a hivatásos állományú.

Tartós (90 naptári napot meghaladó) távollét esetén is betölti ezt a létszámhelyet, amit mással betölteni nem lehet, csak határozott időre mással helyettesíteni.

Például: segédhivatal vezetőt tartós távolléte alatt "leváltani" nem lehet. Eltávolításához és más, mondjuk segédelőadói beosztásba helyezéséhez alapos indokot kell nevesíteni.


A kérdező nem írta le az "alacsonyabb beosztásba" helyezésének és illetménye csökkentésének okát. Az erről szóló határozatban pontosan nevesítve van az a jogszabályhely, ami alapján ezt a munkáltatói jogokat gyakorló parancsnok mégis megtette.

2015. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nemsokára megtudom, hogy mit írnak. Mondták, hogy be kell menni. De hát azt is nehezen értik meg, hogy hogyan megyek be, ha egyszer a gyerekkel vagyok a férjem meg dolgozik. Lehetetlen egy helyzet ez. Majd azért megírom, hogy mi lett.
2015. ápr. 5. 07:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!