Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nagyon nehéz felvételt nyerni...

Nagyon nehéz felvételt nyerni a rendőrtisztire?

Figyelt kérdés

Éppen továbbtanulás előtt állok és az NKE büntetésvégrehajtási vagy rendőrtiszti szakirányára szeretnék jelentkezni.

Az ismerősünk tavaly jelentkezett, egy géniusz, de mégsem vették fel, emiatt kétségeim vannak.Alapvetően nem vagyok buta, közgazdasági szakközépből mennék 4,6 - os átlaggal.

Aki esetleg odajár, vagy járatos a témában, az kérem dobjon egy kommentet.

Előre is köszi :)

17/F



2013. szept. 21. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
420-430 a ponthatár.
2013. szept. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

szerintem eléggé nehéz. Mi most érettségiztünk, és volt osztálytársam is oda jelentkezett, mindenben megfelelt, mégsem vették fel, mondván, hogy pszichológián "megbukott". Az volt amúgy az indok, hogy túl gyerekes,meg fiatal és van, aki évek óta próbál bekerülni, és milyen igazságtalan lenne azokkal szemben, akik 20-22 évesek, és beelőzi őket egy 18 éves.

Szerintem egy kicsit furcsa, de hát én ezt hallottam.

2013. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, az ismerősömnek azt mondták, hogy hiába okos, meg jó az erőléte, pszichologiailag egy nulla, így kerek- perec ezt mondták neki. :/
2013. szept. 21. 16:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem azért nehéz, mert sok a ponthatár (idén is csak 406 volt azt hiszem, az sokal kevesebb mint a tavalyi 416!), azért nehéz mert sok területen kell egyformán jónak lenned. Hiába van 500 pontod ha nem tudsz futni. De az sem elég, mert lehet, hogy az egészségügyin esel ki. Vagy pszichológián... És utána, még a 2 hetes bentlakásos képzés alatt is kieshetsz. Ha jól tudom leellenőrzik a családod (legalábbis a rendőrtanulókkkal ez van) is, szóval még akkor is ki lehet esni.

Én 1! ponttal maradtam le, szóval jövőre újra próba...

2013. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és nehogymár azon felháborodjunk, hogy valaki gyerekes és nem veszik fel. Szerintem te sem örülnél ha a te számodra életbevágó poroblémádra egy gyerekes rendőr küldenének ki aztán nem tudna mit kezdeni velük. Még boncolásra is elviszik őket, szerinted egy gyerekes ember hogy bírná az ilyeneket?
2013. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Oda jelentkezek en is

490 ponttal es jo fizikummal.

Csak egy szabalysertesem v 2eve lopas miatt volt, nemtom mennyire szurnenek ki

A tobbi vizsgalat nem tetel

22/f

2013. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

De hát gyerekek! Mindenki rendőrnek születik!

Csak van aki továbbtanul...

2013. szept. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hát azt mondják elég nehéz. Mondjuk nekem például a fránya magasságom tesz keresztbe. Mármint énis rendőr akartam lenni. Pontosabban bűnügyi nyomozó, de sajnos csak 158 cm vagyok. Pedig kiskorom óta minden vágyam volt e szakma elsajátitása. Mindigis vonzott az igazságszolgáltatáson belüli teendők, annak ágazatai és stb. De azt hiszem le kell mondanom végleg az álmomról. Viszont még egy lehetőségem maradt, a magánnyomozósdi. Mindenesetre nem adom fel.Próba szerencse! Te se add fel az álmaidat. Előtted az élet:)

17/L Ági

2013. okt. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
hát haver..a tökéletes ember kevés oda
2013. okt. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

büntetésvégrehajtásra amúgy nem jelentkezhetsz, mert oda csak hivatásosaknak lehet! rendőrtiszti szakirány meg nincsen.

és igen, van fizikai, egészségügyi és pszichológiai alkalmassági vizsgálat, ha ezek sikerülnek és a pontszámod is megvan, akkor felvesznek. ennyi :-)

2014. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!