Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőri intézkedés során, ha...

Rendőri intézkedés során, ha felírták az adataim, és figyelmeztettek, akkor az megjelenik valahol?

Figyelt kérdés
A történet, meg akartka büntetni, hozzáteszem teljesen jogosan. Nem mentség, de egy kevésbé forgalmas úton átmentem a gyalogátkelőn, amikor piros volt, és pont akkor jött egy járőrautó. Amikor igazoltattak, egyből beismertem, hisz nincs mentség rá, hibáztam. Mondták, hogy 5ezer forintos helyszíni bírságot állítanak ki, és kicsit várjak beülnek az autóba kitöltik. A történethez hozzátartozik, hogy előtte megkérdezték mit dolgozom, hova siettem, voltam-e már büntetve (nem). Majd kis idő múlva a kocsihoz hívott a hölgy és azt mondta, hogy megúsztam egy figyelmeztetéssel. Ez azt jelenti, hogy nem vezetik fel sehol? Köszi a választ.

2013. aug. 11. 08:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"megpanaszoltam az esetet a rendőrfőkapitánynál"


És mégis mit??? Túl sok a gyenge személyiség...........

2013. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szaszekk ***** válasza:

A rendőr sok szabálysértésnél megteheti, hogy figyelmeztet, és nem bírságol az általad elkövetett szabálysértésért. (nem mindegyiknél)

Valaki már írta, hogy együttműködő voltál, elismerted, stb. Ez annyit tesz, hogy a rendőr látja rajtad, a figyelmeztetéssel is eléri a célt, hogy többet ne kövesd el a szabálysértést. Ha adataidat rögzítik, és beleírják, hogy ezért figyelmeztetve lettél, akkor a jövőben ez súlyosbíthat, ha ugyanezen szabálysértést követed el.

Ha további hasonló kérdésed lenne, keresd fel a policesecurity fórumot, és reggelj be oda.

2013. aug. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!