Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőri intézkedés során, ha...

Rendőri intézkedés során, ha felírták az adataim, és figyelmeztettek, akkor az megjelenik valahol?

Figyelt kérdés
A történet, meg akartka büntetni, hozzáteszem teljesen jogosan. Nem mentség, de egy kevésbé forgalmas úton átmentem a gyalogátkelőn, amikor piros volt, és pont akkor jött egy járőrautó. Amikor igazoltattak, egyből beismertem, hisz nincs mentség rá, hibáztam. Mondták, hogy 5ezer forintos helyszíni bírságot állítanak ki, és kicsit várjak beülnek az autóba kitöltik. A történethez hozzátartozik, hogy előtte megkérdezték mit dolgozom, hova siettem, voltam-e már büntetve (nem). Majd kis idő múlva a kocsihoz hívott a hölgy és azt mondta, hogy megúsztam egy figyelmeztetéssel. Ez azt jelenti, hogy nem vezetik fel sehol? Köszi a választ.

2013. aug. 11. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megúsztad egy figyelmeztetéssel, akkor ne aggódj, de többet ne menj át a piroson. :-)
2013. aug. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem fogok, tanultam belőle. De akkor ezt csak úgy veszik, mint egy sima igazoltatás?
2013. aug. 11. 08:52
 3/12 anonim ***** válasza:
igen,úgy veszik,mint egy sima igazoltatás,
2013. aug. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ez hogy működik, ha már felírták az adataimat, akkor nem kellett volna megbüntetniük, mint ahogy azt az elején mondták is. Egyébként nem tudom mi történhetett a kocsiban, amiért meggondolták magukat.
2013. aug. 11. 09:12
 5/12 A kérdező kommentje:
Mert ha jól tudom, nem minden esetben kell felvezetni az igazoltató lapra az igazoltatást.
2013. aug. 11. 09:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként nem tudom mi történhetett a kocsiban, amiért meggondolták magukat."


Nem volt kedvük a papírmunkához.

2013. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért ültek be az autóba, hogy csekkolják, nem vagy-e körözött bűnöző, nem azért, hogy kitöltsék a papírokat. Ezt ilyen esetekben általában megnézik.

(egyébként nem tudom, miért hazudnak, aztán csodálkozik mindenki, hogy bizalmatlanság van.)

2013. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Egyszerű. Együttműködő voltál, normálisan viselkedtél, elismerted a szabálysértést, nem próbáltál kifogásokat találni. A rendőrök pedig jó kedvükben voltak és/vagy nem volt kedvük a papírokkal szórakozni.


Én is jártam már így. Lakott területen kívül elfelejtettem bekapcsolni a tompított fényszórót. A rendőrök leállítottak. Mondták hogy ez 3000 lesz (akkor még annyi volt az alsó határ) A szabálysértést egyből elismertem, mondtam hogy elfelejtettem bekapcsolni, nem mentegetőztem. A rendőr egy kicsit gondolkodott, annyit mondott hogy többet ne forduljon elő és jó utat kívánt.

2013. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

van ellened folyamatban valami eljárási kereset és azt tudták meg a kocsiban, amikor lekérdezték az adataidat. Az is lehet, hogy figyelnek.


Ellenem volt vagy van is kiadva, tartózkodási hely megállapítása kereset és belefutottam egy közlekedési razziába. Ott tartottak fél órát és mindenkit büntettek a népet a kocsijukkal kapcsolatban, a hiányosságok miatt, sorban át is nézték a csomagtartókat is. Nekem a szélvédőm volt törött és a lámpám nem volt bekapcsolva. Majd odajöttek és megkérdezték mi a telefonszámom. Majd kicsörgették és elengedtek. Nem büntettek meg és nem kutattak át. A következő hétfőn a reggeli órákban, csöngettek a lakáson és helyszíni ellenőrzést tartottak.


megpanaszoltam az esetet a rendőrfőkapitánynál, majd jött egy levél, hogy minden szabályos volt.

2013. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelő kivételével, a többieknek köszönöm, ment a zöld pacsi.
2013. aug. 11. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!