Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ismerősöm gyereke (23 éves)...

Ismerősöm gyereke (23 éves) kapott egy csekket 7000 forintos büntetéssel a Fővárosi Gazdasági Osztálytól. Hogyan lehetne kideríteni, megtudni, hogy mit követett el a gyerek?

Figyelt kérdés
Az apja szeretné tudni, hogy milyen bűncselekményt követett el a fia, de a gyerek hazudik össze-vissza kamuzik. Kihez kellene fordulni, hogy a szülő megtudja az igazságot?
2013. ápr. 15. 21:03
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezzük, hogy aki jobban ismeri a jogszabályt őszerinte igaz lehet? De úgy látszik ide nem járnak olyan emberkék . . .
2013. ápr. 16. 08:41
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

De rengeteg olyan ember ír ide, aki tud(na) segíteni, a gond inkább az, hogy kevés ember van, aki képes egy épkézláb kérdés megfogalmazni.


Ha te nem tudod, meg a gyerek apja nem tudja, hogy mi is történt pontosan, akkor mi hogyan mondjunk bármit is?


Azt írod, kapott egy hétezres büntetést a Fővárosi Gazdasági Osztálytól. Egyáltalán mi az, hogy "Fővárosi Gazdasági Osztály"? Én ilyen szervezetről még nem hallottam, és szerintem nincs is.


Írod, hogy a gyerek azt állítja, hogy gépkocsit tört fel, és akart feltörni, és ekkor érték tetten. Ez bűncselekmény. Ebből nem tudom, hogy lenne 7000 Ft büntetés, meg egyáltalán hogy jönne ide bármilyen "Fővárosi Gazdasági Osztály"?!


Kapott/mutatott a gyerek valami papírt? Ha igen, azon kell lennie valamilyen szervezetnek, címnek, vagy telefonszámnak, amit meg kellene keresni.


Egyelőre ez a legegyszerűbb, leggyorsabb és legértelmesebb, mert ami eddig ide le van írva, arra te értelmes, értékes választ aligha fogsz kapni...

2013. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Megérdeklődtem, csak nehogy agyvérzést kapj, hogy nem tudok "egy épkézláb mondatot megfogalmazni"!

Őrület ami itt folyik és milyen stílusban! Nem lehet azt normálisan megírni, hogy: "te, figyelj, olyan nincs, hogy Gazdasági Osztály ...., nem tudnád megérdeklődni pontosan és akkor tudunk segíteni....?"


Én így cselekednék, ha segítő szándékkal írnék! Ha csak az észt szeretném osztani és kötekedni, akkor csillagos 5-ös!


Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatal

2013. ápr. 16. 10:30
 14/24 A kérdező kommentje:
A csekket látta az apja, de mivelhogy én az exbarátnő vagyok, ezért írtam rosszul!
2013. ápr. 16. 10:31
 15/24 anonim ***** válasza:

Én? Agyvérzést? Itt? Ugyan már... :)


Mondanám költőien, hogy "Segíts, hogy segíthessünk!" És akkor talán megérted, hogy miért írtam olyan stílusban, ahogy írtam... ééés akkor talán nem az én segítő szándékomat vonnád kétségbe, és nem a stílusomon lovagolnál...


De most azért próbáld meg végiggondolni. Ide jössz, leírsz valami sovány történetet, írsz valami Gazdasági Osztályról, meg írod, hogy egyébként a gyerek össze-vissza hazudozik, ergó te magad sem tudod pontosan, hogy mi a történet, majd segítséget kérsz. És amikor nem kapsz, megállapítod, hogy "úgy látszik ide nem járnak olyan emberkék..."


A másik, idejön egy rakat ember feltenni mindenféle kérdést, hogy ez miért történt, az miért történt, ezt miért kaptam, azt miért kaphattam, holott mi lenne a legegyszerűbb? Megnézni a papírt, amit kapott, felhívni (jelen esetben a Fővárosi Törvényszéket), és megérdeklődni. És akkor ezzel meg is válaszoltuk, hogy "hogyan lehet kideríteni...", bár ezért mondjuk fel se kellett volna a jönni a gyík-ra.


Mert ugye ha úgy jönne ide valaki kérdést feltenni, hogy "kaptam egy ilyen meg ilyen levelet, felhívtam, és ezt meg ezt mondta, lehetséges-e ez?", ugye mennyivel másképp hangzana?


Üdv! ;)

2013. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"A másik, idejön egy rakat ember feltenni mindenféle kérdést" ...., milyen kérdést tettetek fel? (tisztelet a kivételnek)


Egyik azt mondja hazudok, mert én vagyok az apja, másik azt írja, hogy örüljek, hogy csak 7.000 Ft-os büntetést kapott, a harmadik, hogy 23 éves felnőtt ember dolgaihoz semmi közünk, negyedik, hogy 7.000 ft. az nem bűncselekmény, ötödik azt írja, hogy hmm, aha érdekes, hatodik meg azt, hogy egy épkézláb. mondatot nem tudok megfogalmazni. Összegzést rád bízom!

2013. ápr. 16. 11:02
 17/24 A kérdező kommentje:
Egyébként hiába hívjuk fel, szerintem nem adnak ki semmilyen információt, pláne telefonon!
2013. ápr. 16. 11:03
 18/24 anonim ***** válasza:

A történet alapján én sem tudok biztosat mondani, amiért a 7eFt-ot kaphatta az több dolog lehet.

- az elővezetés költsége km-ként 450Ft, de minimum 7000Ft, mint már írtam.

-lehet egy kártérítés is, amit a törvényszék szabott ki.

- lehet pénzbüntetés is, amit bármilyen szabálysértés elkövetéséért kaphatott.

Hívjátok fel a törvényszéket, ha ők nem segítenek, akkor menjetek be a helyi rendőri szervhez, lehet ők is tudnak segíteni, ha nincsenek elhavazva.

2013. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Kedves Bucsek! Köszönöm szépen a választ!

A baj az, hogy mi vidéken (Budapest mellett) élünk és ez a történet Budapesten történt. Az apa reggeltől-estig dolgozik, egyelőre nem látom esélyét, hogy személyesen be tudjon menni. De a fiúnak voltak már drog ügyei is, egyszer marihuánát árult, akkor az apja "kimentette", utána meg elkezdett speedezni, szóval van itt bőven probléma .....

2013. ápr. 16. 11:38
 20/24 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell csodálkozni rajta, jönnek még majd csekkek, meg gyűlnek az elterelések, idézések, felfüggesztett...

Lehet nem kellene kivédeni (ez csak egy jó tanács), hátha a büntetésből tanulna, vagy az elterelésből.

Most, hogy írod drogozott is korábban, a vérvétel díja is ennyi szokott lenni.

Apukának szerintem ki kellene venni 2 hét szabit, körbejárni a bíróságtó kezdve a rendőrséget a fiúval, majd felállítani egy rendszabályozást. A kábszermegvonás fizikai fájdalommal járhat, ezért felkeresnék egy pszichológust persze a gyerekkel együtt, és kérnék felvilágosítást, miként lehet lerakatni vele.

2013. ápr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!