Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha igazoltatni akarnak a...

Ha igazoltatni akarnak a rendőrök, és épp nincs nálam semmilyen okirat, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Elhiszik az adataimat bemondásra is, vagy mindenképpen bevisznek?
2013. márc. 25. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

bemondás???

persze h bevisznek!mivel ez a dolguk,a munkaidejükböl kitellik.

2013. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de előállíthat, mivel kint a helyszínen fénykép alapján nem tud összehasonlítani.
2013. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem egyszer volt ilyen, akkor elkezdték kérdezni az adatokat (név, születés, cím, anyja neve, stb), a központban meg ellenőrizték, hogy jót mondtam-e, és minden stimmel.
2013. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szántóvető ***** válasza:
nálam sosincs irat mikor gyalog-galoppolok.csendőrje válogatja,lehet büntetés,előállítás,elengedés komoly enje-benjével egybekötve.
2013. márc. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bevisznek személyazonosság megállapítására.
2013. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Jaj de utálom a találgatásokat, és a határozottan állított hülyeséget. Ha nekem nem hisztek akkor tessék elolvasni a rendőrségi törvényt.

Érdemes különösen értelmezni az "ELŐÁLLÍTHATJA" szót, és utána rögtön az a, pontot.

Mint mondtam ez egy lehetőség. Ha nem teszi indokolttá semmi az előállítást, akkor nem állítom elő.


Elfogás és előállítás


(2) A rendőr a hatóság vagy az illetékes szerv elé állíthatja azt,122


a) aki a rendőr felszólítására nem tudja magát hitelt érdemlően igazolni, vagy az igazolást megtagadja;


b) aki bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható;


c)123 akitől bűncselekmény gyanúja vagy szabálysértés, valamint közúti közlekedéssel kapcsolatban kiszabható, közigazgatási bírsággal sújtandó szabályszegés bizonyítása érdekében vizeletvétel vagy véralkohol-vizsgálat céljából vérvétel, valamint műtétnek nem minősülő módon egyéb mintavétel szükséges;


d)124 aki a szülői felügyelet vagy a gyámság, illetőleg a nevelőszülőnél vagy gyermekotthonban történő elhelyezése alól hatálya alól engedély nélkül kivonja magát, és azt a gyermeket, akinek a körözését gyermek átadására irányuló bírósági végrehajtás során rendelték el;


e)125 aki a pártfogó felügyelet - külön törvényben meghatározott és a rendőrség hatáskörébe tartozó - szabályait megszegi;


f) aki a szabálysértést az abbahagyásra irányuló felszólítás után is folytatja, illetőleg akivel szemben az eljárás azonnal lefolytatható, továbbá akitől tárgyi bizonyítási eszközt kell megszerezni, vagy elkobzás alá eső dolgot kell visszatartani;


g)126 akivel szemben ideiglenes megelőző távoltartás elrendelésének van helye.

(3)127 A rendőrség az előállítással a személyi szabadságot csak a szükséges ideig, de legfeljebb 8 órán át korlátozhatja. Ha az előállítás célja még nem valósult meg, indokolt esetben ezt az időtartamot a rendőri szerv vezetője egy alkalommal 4 órával meghosszabbíthatja. Az előállítás időtartamát a rendőri intézkedés kezdetétől kell számítani.

(4)128 Az előállítottat szóban vagy írásban az előállítás okáról tájékoztatni kell, és az előállítás időtartamáról részére igazolást kell kiállítani.

(5)129 Nemzetközi szerződés rendelkezése alapján elfogott, illetőleg előállított külföldi személy személyi szabadsága legfeljebb az abban meghatározott időtartamig korlátozható.

2013. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szántóvető ***** válasza:

"ORSZÁGOS RENDŐR-FŐKAPITÁNYSÁG

TÁJÉKOZTATÓ

az állampolgárok részére a rendőri igazoltatásról

......

......


2. Mit tehet a rendőr, ha az állampolgár nem igazolja magát?


Az igazoltatás megtagadása, illetve annak sikertelensége esetén az intézkedés alá vont személy e célból feltartóztatható, valamint előállítható. A személyazonosság megállapítása érdekében végrehajtott előállítás során a rendőr a rendelkezésére álló központi nyilvántartásból állapítja meg a bemondott adatok valódiságát.


Az előállítás csak addig tarthat, amíg az igazoltatott személyazonosságát nem sikerül kétséget kizáróan megállapítani, ez legfeljebb 8 óra lehet, amelyet az igazoltatás kezdetétől kell számítani. Indokolt esetben az előállítás időtartama további 4 órával egyszer meghosszabbítható.

Amennyiben ez idő alatt sem sikerül megállapítani az igazoltatott személy kilétét, akkor a Rendőrség az előállított személyt 24 óra időtartamra jogosult közbiztonsági őrizetbe venni, az őrizet időtartamába azonban az előállítás ideje beszámít. Vagyis a 12 órát követően még további 12 óráig a Rendőrség jogosult fogva tartani a személyazonosságát tisztázni nem hajlandó személyt, ezután azonban további fogva tartásra önmagában ebből az okból nincs lehetőség.


3. Mi lehet a következménye annak, ha az állampolgár nem igazolja magát?


A fentieken túlmenően az előállítás céljának elérését követően amennyiben a személyazonosság megállapítást nyert a rendőr szabálysértési feljelentést tesz Személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelességek megszegése szabálysértés miatt, aminek következménye akár 100 000 forintig terjedő pénzbírság kiszabása is lehet."

2013. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!