Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vajon a rendőrség miért...

Vajon a rendőrség miért részrehajló mindig az aktuális hatalom felé?

Figyelt kérdés

[link]


A fent linkelt videóban van egy érdekes rész, amikor egy demonstráló kezének kicsavarásáról és rugdosásáról van szó. Később ezt a demonstrálót büntették meg 30 000 forintra szabálysértés miatt. Vajon azok, akik elkövették ellene az egyébként könnyű testi sértésnek minősülő tetteket, miért nem lettek letartóztatva? Kicsit súlyosabb ez, mint a passzív ellenállás.

Rendőrök is nyugodtan válaszolhatnak! Akkor, amikor a rendvédelmisek korengedményes nyugdíjáról volt szó, nagyon sok civil felszólalt és demonstrált az erőszakszervezetek mellett. Olyanról viszont sose hallok, hogy rendőrök megtagadták a parancsot, amikor egy tüntetőt, demonstrálót mondvacsinált indokokkal tartóztatnak le vagy igazoltatnak, esetleg megfenyegetnek. Tényleg ennyi becsület van bennetek? Szeretném, ha végre rácáfolna valaki erre a negatív képre, mert eddig a tapasztalataim és a hallottak alapján a rendőrök mind a hatalomnak teljes mértékben behódoló zombik, akik ha tehetik hatalmaskodnak olyanok felett, akik nem léphetnek fel ellenük. Egyébként pedig nem kicsit rasszisták. A rendőrség ma nem az embereket, hanem a rendszert védi, és ez szégyen!



#rendőrség #becsület #erőszakszervezetek
2013. márc. 8. 00:32
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ha valakit rugdosnak közterületen, akkor a rendőrnek fel kell lépnie. Lehet, hogy csak a sértett fél keresetére történik meg a peres eljárás, de én nem peres eljárásról beszéltem. Egyébként pedig azok, akik önjelölt biztonsági őrként lépnek fel, és mindenféle hatósági jogkör nélkül akarnak rendet tenni, azok bűncselekményt követnek el. A minimum az, hogy a rendőr megkérdezi, hogy kérem tisztelettel, ön mit akar itt?

Ha a tüntetők lettek volna agresszívak, és a rendőrök ellenük nem léptek volna fel, akkor ugyan úgy fel lennék háborodva, hiszen az ilyen tüntetők, még ha a céljaikkal egyet is értik, aláássák az ellenzéki mozgalmak tekintélyét.

Hogy miért nyúlnak mostanában a polgári engedetlenség eszközéhez az emberek? Talán azért, mert a kormány nem tárgyal a szakmai és civil szervezetekkel súlyos társadalmi kérdésekről, és csak így lehet nyilvánosságra hozni a kormány munkájával kapcsolatban felmerül aggályokat.

Könnyű a mögé bújni, hogy a rendőrök mindig az aktuális jogszabályok szerint járnak el. Az aktuális jogszabályokban hol van az benne, hogy ok nélkül igazoltassanak vagy vigyenek be békés demonstrálókat, és itt most nem a fidesz székháza előtti tüntetésről beszélek. Múltkor véletlenül felrúgtam egy sörösüveget a téren, az öcsémmel együtt voltam. Kb. fél perc után jött intézkedni a rendőr, hogy én miért dobálózok... Igazoltattak, kb fél óra volt amíg ott tartott az ürge maga mellett, és a központtal egyeztetett valamit. 5 vagy 6 rendőrtársa is a helyszínre igyekezett. Ketten voltunk az öcsémmel, fegyvertelenül és nem követtünk el semmilyen bűncselekményt. Hónapokkal ezután két részeg fsz ordibált órákon keresztül a rendőrőrstől 100 méterre. Sehol egy rendőr se. Kiraboltak minket 3 éve, a tetteseket azóta se találták meg, szerintem érdemben nem is folyt nyomozás. 2006-ban emlékszel voltak ezek a hatalmas tüntetések, sok garázda idióta kocsikat gyújtogatott, és ki akarták pakolni az MTV székházát. Meg utána is voltak még balhék. Akkor kerültek elő azok az ominózus felvételek, hogy földön fekvő embereket rugdostak a rendőrök. Az mire volt jó? Valamivel több mint egy éve az LMP-sek és szimpatizánsaik elállták a Parlament előtti részt, hogy valamilyen jogszabály meghozatala ellen tiltakozzanak. A vád ellenük személyi szabadság megsértése volt. Kvázi mintha fogva tartották volna a képviselőket. Függetlenül attól, hogy egyetértünk-e az LMP-sekkel, ez így abszurdum. Azzal vádolsz engem, hogy én valójában nem szeretnék, hogy rácáfoljon a "vádaimra" valaki, pedig ez nem igaz. Azt szeretném, hogy a rendőrök tényleg a jogszabályoknak, és a lelkiismeretüknek megfelelően járjanak el, mert egy jogállamban így történik. Viszont itthon nem.

2013. márc. 9. 18:11
 12/12 ZETAS ***** válasza:

A kutya se harap abba a kézbe, ami enni ad neki.

Értem?!

2013. márc. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!