Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vajon a rendőrség miért...

Vajon a rendőrség miért részrehajló mindig az aktuális hatalom felé?

Figyelt kérdés

[link]


A fent linkelt videóban van egy érdekes rész, amikor egy demonstráló kezének kicsavarásáról és rugdosásáról van szó. Később ezt a demonstrálót büntették meg 30 000 forintra szabálysértés miatt. Vajon azok, akik elkövették ellene az egyébként könnyű testi sértésnek minősülő tetteket, miért nem lettek letartóztatva? Kicsit súlyosabb ez, mint a passzív ellenállás.

Rendőrök is nyugodtan válaszolhatnak! Akkor, amikor a rendvédelmisek korengedményes nyugdíjáról volt szó, nagyon sok civil felszólalt és demonstrált az erőszakszervezetek mellett. Olyanról viszont sose hallok, hogy rendőrök megtagadták a parancsot, amikor egy tüntetőt, demonstrálót mondvacsinált indokokkal tartóztatnak le vagy igazoltatnak, esetleg megfenyegetnek. Tényleg ennyi becsület van bennetek? Szeretném, ha végre rácáfolna valaki erre a negatív képre, mert eddig a tapasztalataim és a hallottak alapján a rendőrök mind a hatalomnak teljes mértékben behódoló zombik, akik ha tehetik hatalmaskodnak olyanok felett, akik nem léphetnek fel ellenük. Egyébként pedig nem kicsit rasszisták. A rendőrség ma nem az embereket, hanem a rendszert védi, és ez szégyen!



#rendőrség #becsület #erőszakszervezetek
2013. márc. 8. 00:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit vagy ezen meglepődve ez mindig is így volt, tőlük kapják a fizetést meg a parancsot, és nekik csak ez számít.

Az a rendőr aki elkezdene gondolkodni vagy lázadni egyből kirúgnák. Igazából valahol sajnálom őket meg nem is.

Ők csak parancsot teljesítenek, de persze mivel emberek ők is, megtagadhatnák a parancsot, csak akkor meg nem lennének már rendőrök. Mindig is a hatalom kiszolgálói voltak, az nem mindegy hogy milyen az a hatalom, mert olyan a rendőr is.

Egy országról kiváló rövid tükörkép összefoglaló a rendőre. Egy korrupt direkt pénzt kizsaroló trafipaxos zsaru, mutatja hogy milyen a hatalom. Direkt arra mennek hogy hol tudják még jobban lehúzni az embert, aki amúgy ténylegesen dolgozik, és nem csak fánkot eszik meg várja a kocsiban egész nap hogy valakit lehúzzon. Egyébként nekik is kivan adva hogy ennyit be kell szedni szóval valahol megértem, de nem kötelező neki ezt az utat választania tehát ezért nem sajnálom őket.

Egyébként nem is lehetne nem részlehajló a rendőrség, ugyan is az nem független, a kormány alá van rendelve.

Az egyetlen aki esetleg tud dacolni a kormánnyal azaz alkotmány bíróság, de az sem ér el sokat, mert törvényeket nem hozhatnak, csak vétózhatnak.

Én csak röhögök rajtuk hogy az aktuális kormány mindig beléjük törli a lábát, és aztán mossa kezeit.

Nem is értem ki akar ma rendőr lenni.

Természetesen közöttük is vannak azért normálisak, de nem ők a többség, mert ahogy mondják a fejétől bűzlik a hal.

És amíg ilyen spintér féle a belügyminiszter, meg anno gergőnyik a rendőrfőkapitányok, addig nincs esélyük a normális rendőröknek.

2013. márc. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyet kell, hogy értsek a gondolataiddal, csak én mint fiatal idealista fickó nehezen tudom megemészteni az elvtelenséget.
2013. márc. 8. 01:04
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

Azért mert a korrupt rendőrök buták mint a s*gg.Fogalmuk sincs hogy mi folyik a világban,hogy miért tüntetnek a tüntetők,nem tűnik fel hogy valami itt nincs rendben és azt se fogják fel hogy majd nyugdíjas korukban éhen fognak dögleni mert ahelyett hogy a népet szolgálták volna inkább a bűnöző kormányt védték.A rendőrök olyan hülyék hogy még azt sem tudják mi a fővárosunk.Úgy engedelmeskednek a kormánynak mint egy agymosott zombi,ha megparancsolnák nekik hogy hagyják magukat lehugyozni akkor azt is megtennék.Nem véletlen hogy ilyen észnélküli bunkó parasztok mennek rendőrnek akik pénzért bármilyen erkölcstelenséget képesek véghez vinni


Szolgálnak és védenek?A nagy ....-t!Csak a fekete öltönyös alakokat védik és kész ennyi!Csak ahhoz értenek hogy ártatlanokat verjenek,lőjenek,mészároljanak,indokolatlanul megbüntessenek,kilakoltassanak stb


Annyira hülyék komolyan mondom hogy ha valaki megkésel valakit akkor nem a késelőt viszik be a börtönbe hanem az áldozatot aki már halál közeli állapotban van a sok vérveszteségtől

2013. márc. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*mi a fővárosunk neve
2013. márc. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy komolyan várom rendőrök válaszát is! Érdekel ők mit gondolnak erről a témáról.
2013. márc. 8. 10:36
 6/12 sni ***** válasza:
Ezek a videóban tuti egyetemisták! pfff! Ha ebben az országban mindenki menedzser akar lenni, akkor mi a f@szt fognak zabálni, ha nem lesz, aki dolgozzon? Tüntessen azért, hogy kapjon földet, és gazdálkodjon!
2013. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ostoba válasz! Vajon az agrármérnök nem járt egyetemre? Ezek az emberek nem csak menedzserek, hanem tanárok és orvosok is akarnak lenni, és itthon akarnak élni te szerencsétlen hülye! Azért tüntetnek, hogy Magyarországon végre olyan viszonyok uralkodjanak, amik között lehet élni és dolgozni. Érted is tüntetnek akkor is, ha te ezt zokon veszed. Szóval kapd elő az agyad öcsém, kezdj el gondolkodni! Mellesleg vajon a vidéki kisgazdák hogyan fognak megélni, ha nem kapnak földbérleti jogot, mert azt viktor bácsi személyes jó cimborái kaphatnak csak?
2013. márc. 8. 13:07
 8/12 sni ***** válasza:
89%
Nem hiszem, hogy rokonok lennénk "öcsém" barom vagy! kapd elő az agyad, de ha gondolod én is megteszem neked! Amúgy az magánterület, ha hozzám jönnének be, én is szétb@sztam volna a fejüket! Menjenek a parlamenthez tüntetni!
2013. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hála Istennek nem vagyunk rokonok.
2013. márc. 8. 13:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... érdekes a kérdés, bár érdekesebb kérdés az, hogy te nem vagy-e ugyanúgy részrehajló? Az ide (vagy máshova) írogatók nem részrehajlók-e ugyanúgy, mint ahogy állítólag a rendőrök. Te már eleve úgy teszed fel a kérdést, hogy kvázi kijelented, hogy a rendőrök részrehajlók, és csak az érdekel Téged, hogy miért. És alapozod mindezt a TV műsoros beszélgetésre, kijelentésre. Majd írja erre egy mélyen tisztelt honfitársam, hogy fogalmuk sincs, hogy mi folyik a világban. Nos... a világban az folyik, hogy az emberek többsége részrehajló. És ez nem attól függ, hogy rendőr-e vagy sem. A világban az folyik, hogy az emberek többsége mindig a saját szájíze szerint adja elő a történteket, és a részrehajlók azt abszolút igazságnak fogadják el. Tehát, ha egy demonstráló azt állítja (és nem feltétlen szándékosan), hogy megrángatták és megrúgták, akkor az biztos úgy is volt. Ő pedig természetesen ártatlan, aki semmi tettleges dolgot nem csinált, és egy rossz szava nem volt. Nemrég óta vagyok rendőr, de azt már megtapasztaltam, hogy attól, hogy valaki bejön feljelentést tenni, hogy így meg úgy elbántak vele, akkor bármilyen hihetően adja is elő a történetet, közel sem biztos, hogy valóban úgy is volt.

Továbbá, nem részrehajlás-e, hogy úgy kéred számon, hogy miért nem intézkedtek a rendőrök a könnyű testi sértés miatt, hogy talán nem tudod, hogy a könnyű testi sértés magánindítványra büntetendő cselekmény. Vagyis, amíg a sértett nem tesz feljelentést, addig a rendőr nem fog eljárni. Nem részrehajlás-e részedről, hogy Te csak ezt emeled ki az egész nap eseményeiből, mint felháborítót és említésre méltót, mikor az egész úgy kezdődött, hogy egy csapat demonstráló a zárt kapukat átmászva magánlaksértést követett el?! Vagy a demonstráció enélkül nem érte volna el a célját? Feltétlen szükség volt valamilyen jogsértésre, hogy felhívják magukra a figyelmet?

Írod, szeretnéd, ha valaki rácáfolna erre a negatív képre. Hát nem, Te nem akarod. Mint ahogy az ide írók többsége sem akarja. Egész egyszerűen azért nem, mert benned már negatív vélemény van a rendőrökről, arról, hogy nincs becsületük. És innentől kezdve édes mindegy, hogy mit ír ide egy rendőr, mert nyilvánvaló, hogy csak a mundér becsületét akarja védeni. Persze, egy arctalan és névtelen fórumon többet nem is várhat az ember. Ha valóban elfogulatlanul és részrehajlás nélkül akarnád megérteni, mit miért csinálnak a rendőrök, akkor nem így tetted volna fel a kérdést. Egyébként meg ez, hogy az aktuális hatalomnak behódolók, szerintem úgy hülyeség, ahogy van. A rendőrök mindig az aktuális jogszabályok szerint járnak el. Az, hogy ezt az aktuális hatalom hogy módosítgatja, az más kérdés. De most gondolj bele! Ha X van hatalmon, akkor Y szimpatizánsai fognak tüntetni, és ha véletlenül intézkedni mernek velük szemben a rendőrök, akkor az nyilván azért van, mert behódoltak X-nek. Ha Y van hatalmon, akkor nyilván X (az ellenzék) fog tüntetni többnyire. És ha ennek során intézkednek a rendőrök, akkor meg persze X-nek vannak behódolva. Szóval itt abszolút nem a rendőrök "behódolásáról" van szó, hanem - már elnézést a kifejezésért - az emberek defektjéről. Ez nem más, mint az "Aki nincs velünk, az ellenünk van!" filozófia. Szóval, ha a rendőr "mi fajtánkkal" szemben intézkedik, akkor behódolt a másiknak, ha nem intézkedik, akkor meg jön a "Szimpatikus rendőrség!" skandálása. És a kettő egy és ugyanazon rendőrség. Nincs két rendőrség Magyarországon.

Aztán, ha már megint előjött az állandó közhely, a trefizás. Az nem részrehajlás-e, hogy az emberek rendőr alatt mindig csak a trafizó rendőrt értik. Holott sok ezer olyan rendőr van, aki soha életében egy bírságot nem szabott ki senkivel szemben. Ahogy én se, és soha nem is fogok.

Az meg, hogy a kedves válaszoló nem érti, miért akar valaki rendőr lenni, nem lep meg. De nem is fogja soha megérteni.

Ami a másik válaszolót illeti, egy kicsit tudatzavaros állapotbe kerültem, ahogy olvastam. Ugyanis én rendőr vagyok, mégis tudtam illetve tudom, hogy például csütörtökön miért tüntettek. Egy részével még egyet is értek, de miért kellett jogsértést elkövetni ahhoz, hogy felhívják magukra a figyelmet?

Mellesleg köszönöm, nem érzem magam ész nélküli, bunkó parasztnak. :)

Hát most ennyi.

Üdv!

2013. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!