Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 2009-ben feltörték az egyik...

2009-ben feltörték az egyik e-mail címem, amit azóta nem használtam, így csak most vettem észre. Elévült?

Figyelt kérdés
Elméleti szinten érdekel csupán, hogy akár tehetnék feljelentést, vagy már elévült? Nem töröltek, nem változtattak meg semmit, csupán egy nem odavaló IP-t láttam, ennyi.
2013. márc. 5. 14:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
2009 óta nem nyitottad meg az e-mail az már rég elévült, meg sem tudnád nyitni.
2013. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



Egy év a büntethetőségi tétele (tekintve, hogy mást nem csinált, csak belépett), így a büntethetőség elévülésére vonatkozó szabályok szerint 3 év alatt évült el a tettének joghatása, vagyis idén már NEM büntethető akkor sem, ha felderíthető a személy.

2013. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!