Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 2009-ben feltörték az egyik...

2009-ben feltörték az egyik e-mail címem, amit azóta nem használtam, így csak most vettem észre. Elévült?

Figyelt kérdés
Elméleti szinten érdekel csupán, hogy akár tehetnék feljelentést, vagy már elévült? Nem töröltek, nem változtattak meg semmit, csupán egy nem odavaló IP-t láttam, ennyi.
2013. márc. 5. 14:02
1 2
 1/12 kovpet ***** válasza:

Részleteket mondanál? Mit jelent a "feltörés"?

De általánosságban: ennyi idő után nem hiszem, hogy akármit is tudnál bizonyítani.

2013. márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csupán az érdekel, egy látható, idegen IP alapján ennyi idővel tehető-e feljelentés?

(Feltörés annyit jelent, belépett valaki, ez jogilag jogosulatlan belépés.)

2013. márc. 5. 14:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha tegnap történt akkor is kb egy papírlap leszel a tengerben a feljelentéssel.
2013. márc. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: a saját bőrömön tapasztaltam, hogy nagyon is komolyan veszik.

Légyszi olyan válaszoljon, aki tudja, nem véli a választ.

2013. márc. 5. 14:43
 5/12 kovpet ***** válasza:

Nem hiszem, hogy meglenne ennyi idő után a log ott, ahol a levelezésed van. Ha meg saját szerver, akkor nem hiszem, hogy elegendő bizonyíték lenne az IP. De szerintem már az IP szolgáltatója sem biztos, hogy hozzá tudja rendelni valós személyhez az IP-t ennyi idő után.

Magyar IP legalább? :) Mert valami kínai bot ellen amúgy is felesleges bármit csinálni. Akkor is, ha tegnap lett volna az eset.

2013. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mondom, csak elméleti a kérdés, de konkrét választ szeretnék rá. Ennek biztos, hogy megvan a törvényi szabályozása, hogy x év az elévülési ideje. Ez a kérdésem, nem az, hogy valószínűleg nem tudják felderíteni a dolgot.

Ha valaki ért hozzá, írja meg, köszönöm szépen.

2013. márc. 5. 15:11
 7/12 kovpet ***** válasza:

Mennyi idő alatt évül el a büntethetőség?

(avagy az elkövetést után mennyi időn túl nem lehet büntetést kiszabni?)


Olyan bûntett esetén, amely életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető, húsz év után, egyéb bûncselekmény esetén a jogszabályban megállapított büntetési tétel felső határának megfelelő idő elteltével, de legalább három év elteltével a büntethetőség elévül.



( [link]

2013. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Sajnos nem lettem okosabb. Nem idézetekre és gondolatokra várok, hanem egy konkrét számra, hogy EZ a dolog hány év alatt évül el.


Ha esetleg valaki tud válaszolni végre érdemben, nagyon megköszönöm.

2013. márc. 5. 15:23
 9/12 Gugu Gabor ***** válasza:

[link]


Ez alapján és KovPet válasza alapján szerintem már elévült... mondom úgy hogy nem vagyok jogász csak próbálom logikusan végig gondolni :)


Megjegyzem ennyi év elteltével technikailag már nem sok mindent lehet tenni (mármint ha a feltörés 2009 ben történt és azóta nem lépett be az illető a fiókba

2013. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, eddig ez volt a legkonkrétabb :) Köszi!
2013. márc. 5. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!