Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2 év próbárabocsátás alatt...

2 év próbárabocsátás alatt vagyok! Utaztam a BKV-n! Találtam év elején egy bkv bérletet azt használtam és kiderült, hogy hamis volt! Én mondtam, hogy nem tudtam rólla! Fel irták azt is, hogy találtam! Ezek után mi várható?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt ilyen eset a tv-ben is, szerintem nem fognak emiatt megbüntetni, legalábbis például a hamis pénzzel fizető öreg néniket se sittelik le, csak mert vki átverte őket.
2011. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem próbaidős börtönbüntetésedet töltöd! Ez alatt csak a bűncselekményeddel hasonló kategóriájú bűn elkövetése miatt ültethetnek le. Ha esetleg hamisítottad a bérletet és korábban is ilyesmi miatt ítéltek el, akkor aggódnék a helyedben, egyébként viszont nem lehet gond emiatt. Ha találsz az utcán egy 10 ezrest és kiderül, hogy hamis, attól Te még nem követtél el semmit!
2011. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak ezt egy priuszosnak kell bebizonyítani.Gondolod hogy van esélye?Amúgy meg mindegy mit követ el próbaidő alatt.
2011. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát remélem nem bérlethamisításért meszeltek el korábban :)
2011. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

1. Nem csak a hasonló jellegű, hanem a próbára bocsátás alatt elkövetett BÁRMILYEN bűncselekmény miatt szabadságvesztésre ítélhetnek.

2. A talált bérlettel való utazás pedig önmagában is csalás, ami bűncselekmény, szóval az, hogy hamis volt, majdnem mindegy.

2011. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az lopás volt!De annyi eszem van,hogy addig mig próbán vagyok nem csinálok semmit!Találtam örültem neki és így jártam!Most mi lesz?
2011. jan. 16. 12:49
 7/8 anonim válasza:

A más által vásárolt bérlettel való utazás csalás, ezen ne vesszünk össze.


Aki mást tévedésbe ejt vagy tart, és ezzel kárt okoz.


Egy jogász

2011. jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Találtam honnan tudjam kié volt??
2011. jan. 17. 08:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!