Számtalan helyről lehet hallani, hogy adott településen a polgárőrség hatékonysága egyenlő a nullával. Fel akarják ezt javítani? Amennyiben igen, mégis mikor, milyen eszközökkel, lépésekkel?
Kérdező! Úgye nem arra karsz kilyukadni, hogy a szélsőjobboldali menetelő formációkat kellene támogtani?
Csak azért igy írtad, hogy nehogy töröljék a kérdésedet?
És , hogy válaszoljak is jó így ahogy van, mert ha a jogköröket bővítenék akkor az önbiráskodáshoz vezetne.
Először arra gondoltam, hogy a Magyar politika témakörbe teszem fel a kérdésemet, de pontosan azért, hogy ne arra lyukadjon ki valaki, amit a második válaszoló felhozott, inkább ide írtam.
Amennyiben a SZJPE kapcsán érdekel valami, megfogalmazom olyan módon a kérdésemet, hogy ne kerüljön törlésre, ha mégis arra kerül, majd siránkozom magamban, de most ne vigyük el abba az irányba a témát.
Az első válaszoló véleménye alapján kérdezném tehát akkor, hogy ezek szerint teljesen felesleges a Polgárőrség? Helyette mi lenne a jó? Véleményeket várok.
Én nem értek ezzel egyet. A polgárőrség igen jó, mikor a rendőrséggel együtt járőrözik. Mivel a rendőr fel tudja hatalmazni a segítőjét közfeladatot ellátó személynek, így nagy segítséget nyújtanak.
Nálunk nagyon jó a kapcsolat a polgárőrséggel, és büszke vagyok rájuk, hogy ingyen jönnek segíteni, és kockáztatják a testi épségüket a jó érdekében.
Nem hallottam róla, hogy segítenék őket akár anyagilag, akár törvényekkel, pedig fizetést érdemelnének, de akkor kötelezni kellene őket arra, hogy a rendőrségnek segítsen.
A politikai nézetemet nem kívánom megosztani, de én még nem láttam olyan (gárdista, SZJPE, új magyar gárda) tagot, aki beült volna ingyen a rendőrautóba, hogy srácok szeretnék segíteni nektek. Úgy látszik, ők csak azért vannak, hogy a fekete ruhában mászkáljanak, és szerepeljenek a tv-ben, majd pedig csodálkoznak, hogy betiltják őket.
Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy polgárőr legyen, és beüljön a rendőr mellé, ahhoz nem kell oroszlán varrás. Mellékesen megjegyezném, hogy nálunk pár gárdista van, akik előszeretettel öltöznek be ebbe a ruhába, mi nem szoktunk velük foglalkozni, bohóckodjanak csak. Az egyiket megkérdeztük, hogy ki írta a Himnuszt, azt válaszolta, hogy Mohács. Önként süllyedt el szégyenében, és vette le a cuccot.
A szolgálatban lévő polgárőr alapból közfeladatot ellátó személynek minősül. (mondjuk a kalauz is...)
Alapból jó elgondolás a működésü(n)k, hiszen a rendőrség "szemeként" működve nagyban lehet segíteni a munkájukat.
Nem kell verekedni, konfrontálódni a csibésszel, hiszen erre már nem szól a felhatalmazás.(más kérdés a rendőr "éles helyzetben" való fizikális segítsége).
Sajnos itt is keveredik a úza közé gyommag, akik nagy hangon, báli jelmezben keresik a konfliktust, ezeket az egészségesen működő egyesület kvázi kiveti magából.
Nagyon jók a jó karban lévő nyugdíjasok, akik életritmusukból adódóan, a legváratlanabb időpontokban jelennek meg a településen, jó esetben felmatricázott szolgálati kocsiban ülve. Ezen járművek vásárlását, fenntartását az értelmesebb önkormányzatok, a településen működő cégek, vállalkozók, a lakosság támogatja.
Summázva szerintem: a rendőrség jelenlegi létszáma, felkészültsége, anyagi és egyéb megbecsülése mellett szükség van ezekre az önkéntesekre.
Még egy gondolat:
A "számtalan hely" ahonnan "lehet hallani" a nulla hatékonyságot, konkrétan mit takar?
Ezen vélemények formálói hányszor mentek végig a településükön hajnal kettőkor, ahelyett, hogy ilyen álmokat látnának?
Vagy könnyebb a fotelből fikázni a más munkáját? Szánalmasak!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!