Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért kell általánosítani a...

Miért kell általánosítani a rendőröket?

Figyelt kérdés

Sokan bírálják a rendőröket, egy szemét rendőr miatt,általánosítsák az összeset, csak úgy mint a romáknál, egy szemét roma miatt az összeset egy kalap alá veszik.De amikor bajban van a p|csátok,kaptok a telefonhoz,hogy halóó rendőrség?Kérem azonnal jöjjenek ki mert megölik a testvéremet stb stb. Én, nem általánosítanék,mint az előttem szóló nem tudom hányadik kommentelő.

Ezek az emberek az életüket teszik kockára minden szolgálati napon,még ha ezt sokan le is szarják.Tisztelet.


2012. nov. 19. 22:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Bemásoltam egyik hozzászólásomat, de ide is illik,véleményt szeretnék kérni tőletek rendes emberkék.A rosszakra értem a dühömet, tehát tisztelet a kivételnek.
2012. nov. 19. 22:30
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Mert ez ilyen. Szinte mindenkit általánosítanak: rendőröket, cigányokat, zsidókat, politikusokat, németeket, osztrákokat, hajléktalanokat, panellakókat, gazdagokat, szegényeket... stb.
2012. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja. Ugyanakkor a magyarokat meg megosztják: "Nemzeti Nagymagyarok" és "Nemzetellenes Ballibsik".


Nem lehetne minket is általánosítani "magyar állampolgár" néven???

2012. nov. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem szeretek általánosítani, de amikor eddig dolgom volt rendőrökkel még SOHA nem álltak a helyzet magaslatán.


Biztos van kivétel, csak még nem találkoztam ilyennel...

2012. nov. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

„Én nem szeretek általánosítani, de amikor eddig dolgom volt rendőrökkel még SOHA nem álltak a helyzet magaslatán.” <- Velem is így volt. Nincs sok dolgom rendőrrel, de ha mégis akkor nem mondhatnám, hogy kifogástalanul végeznék a munkájukat.


Ha te rendőrként egy hónapban 100ból 10 emberrel vagy bunkó, akkor egész jó mert az részedről az csak 10%os arány.

Ha nekem egy hónapban 2szer van dolgom rendőrrel és mind a kétszer tapló velem, akkor az nálam 100%.


Ha tetszik ha nem, de a rendőrök (pláne azok akikkel nap mint nap találkozik az ember az utcán) kontraszelekció következménye. Mikor én anno érettségiztem fura módon a legjobb tanulók elmentem közgázra, fogorvosira, ketten jogra, volt egy orvosis, mérnökök, tanárok bölcsészek, volt aki könyvelőnek ment, volt aki beállt fater vállalkozásába és M. Zoli osztálytársam pedig aki földrajzot kivéve (abból 3as lett) színtiszta kettesre érettségizett rendőr lett (ma is az). Vajon miért nem 4-5ös tanulók mentek rendőrnek, miért Zolika?!

Nem hiszem, hogy ez ma változott volna és ma már kitűnő tanulók mennek a rendőr szki-be. Annál is inkább mert unkaöcsém mesélte (aki két éve érettségizet) hogy volt osztálytársa rendőr szki-be akart menni, de oda sem vették fel mert annyira gyenge eredményei voltak. Aztán végül most kb fél éve felvették határrendésznek, mert volt valami lehetőség, hogy egyszerű érettségivel is lehetett jelentkezni, és ha fizikailag alkalmas volt akkor felvették. Még a rendőr szki-re is hüłye, de végül csak rendőr lett.

2012. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Amikor hozzánk betörtek, azt mondták h kijönnek ujjlenyomatot venni, és vártunk rájuk egész délután, később közölték, hogy mégsem jönnek, hanem menjünk be feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen.


Egyetlen jó élményem velük kapcsolatban, hogy amikor 16 évesen egy buliból elindultam egyedül hazafelé gyalog, hajnal 3-4 óra körül. Ők épp arrafelé járőröztek, egy bűnözőt kerestek, és lelassítottak mellettem, engem igazoltatni, de gondolom mivel lány vagyok, egyébként nem hiszem foglalkoztak volna velem, de így azt mondták szálljak be, és hazavittek. Jó 10 perc alatt hazaértünk és ennek örültem, különben majd 1 órát kellett volna gyalogolnom hazáig.

2012. nov. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

na most akik bejutnak a közszolgálatira, és ott végeznek rendőrként, nem hiszem, hogy valaha is abba a kategóriába esnének, akik miatt lenézik a rendőröket. oda tényleg csak az igazán jók jutnak be, mondhat bárki bármit. a rendészeti szakközépiskolába valóban be lehet jutni elég gyenge eredményekkel is, és azok közül kerülnek ki az utcára járőrnek leginkább a végzősök. ha innen indulsz ki, már akkor rá lehet jönni, hogy akivel az utcán találkozol és intézkedik, az többnyire csak max a szakközepet végezte el. tehát közülük gyakrabban kerülnek ki azok az emberek, akik alapján lenézik az egész rendőrséget.

tudom, mindenhol vannak kivételek, de azért tényleg van benne valami, azok akik rendőrtisztit végeztek sokszor irodai munkát végeznek, tehát velük ritkábban találkozni

2012. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!