Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen indokkal hallgathatnak...

Milyen indokkal hallgathatnak le/figyelhetnek meg a rendőrök?

Figyelt kérdés
Bírói engedély kell hozzá? A bíró milyen bizonyítékokra adja ki ezt az engedélyt? (lehet hogy hülyeség amit kérdeztem, nem igazán vagyok tisztában vele)
2012. júl. 25. 21:34
 1/6 Antimod ***** válasza:
100%

Igen, és úgy tudom, olyan bűncselekmény gyanúja esetén, amelynél legalább 5 év szabadságvesztés szabható ki. Természetesen a bírói végzésről az érintettnek nem kell tudnia.

De Magyarországon működik ez enélkül is, pláne politikai aktivitás esetén, továbbá csinál ilyet az adóhatóság is.

2012. júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En nem hallottam hogy biroi vegzes kell hozza, szerintem ha valamilyen buncselekmenyben felmerul a neved akkor hallgatnak le/figyelnek meg
2012. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy most változtatták meg az erre vonatkozó törvényt, hogy már nincs szükség bírói végzésre a megfigyeléshez/lehallgatáshoz. Elég nagy szabadságot kaptak a TEK-esek, és nem tetszik, hogy magánkézben van (ráadásul egy politikus kezében).
2012. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően szükséges a bírói engedély. Sürgős esetben 72 órára az ügyész is elrendelheti, ezt persze később alá kell támasztani. A TEK kivétel, nála kicsit máshogy működnek a dolgok, de főszabályszerint nekik is kéne engedély. Egyébként az Alkotmányvédelmi Hivatal végez sokszor ilyet (vagyis az ő megbízására a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat), azt nem tudom sajnos, hogy náluk hogyan működik a dolog.
2012. júl. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék ez a folyamata.

2012. júl. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha gyanús dolgokat vásárolsz a neten, páne nagy mennyiségben (pl. műtrágya, itthon engedély nélküli, tehát illegálisnak számító gyógyszerek), vagy kereskedsz ezekkel (mndjuk pont ezekkel a gyógyszerekkel), vagy ha nemzetbiztonságot veszélyeztető tevékenységet folytatsz. Na, hogy ez pontosan micsoda nálunk, azt nem tudom (igazából egy olyan diktatorikus országban, mint Kína, bármi könnyen számíthat ilyennek). Gondolom, akkor is utánad néznek, ha az adóbevallásodban pl. minimálbéresnek írod magad, de Budán van 300 nm-es vityillód és jól jövedelmező részvények osztalékaiból élsz.


Az új módosítás szerint nem kell engedélyt kérni a bírótól.

2012. júl. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!