Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi van akkor ha ki akarnak...

Mi van akkor ha ki akarnak rabolni de én úgy leütöm a másikat hogy meghal?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha ki akarnak rabolni de én úgy leütöm a másikat hogy meghal? Börtönbe csukhatnak?

Külföldön hogyan működnek az ilyen dolgok??



2012. júl. 20. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Akkor gyilkosságért állnál bíróság elé. Magyarországon jelenleg nem védheted meg magad, ha megtámadnak.
2012. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De igen. Menthető felindultság, önvédelem. Nincs már arányosság elve a jogos védelmi helyzetben. Viszont rengeteg kihallgatáson meg tárgyaláson mennél keresztül míg felmentenének.
2012. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Külföldön hogyan működnek az ilyen dolgok?
2012. júl. 20. 20:06
 4/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Nagyrészt ugyanígy.

Minden jogállamban felmentenek ha véded magad, és így okozod a támadó halálát (tehát nem szándékosan). De azt valóban mindenütt hosszasan vizsgálják, hogy TÉNYLEG véletlen volt-e, és nem csak te próbálod véletlennek álcázni a szándékos gyilkosságot.

2012. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Az arányos védelem a lényeg!

Vagyis ha a tarkóján találják meg a halálos ütést azt elég nehezen tudod bebizonyítani hogy önvédelemből hátulról leütötted...


Arra meg szinte semmi esély hogy egyetlen ütéssel valakit megöljél szemből!!!

Rendkívül profi harcművésznek kéne lenned hozzá de akkor meg olyan helyen ütöd meg ahol nem hal meg!

Mert ha a földre kerül már nem ütheted tovább mert nem önvédelem!


Magyarán a felvetésed elméleti!

És bár valóban áll az hogy ha meghal a másik akkor azt mondasz amit akarsz de ha az nem egyezik az orvosszakértő véleményével akkor megszívtad...

2012. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
21:13 egy jól irányzott orrba vágás,fellököd hanyatt esik a rabló beba@a a fejét egy kőbe,betonba és már meg is adta magát,és még harcművésznek sem kell lenni!
2012. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Így van. Rengeteg körülményt kell vizsgálni ahhoz, hogy a bíróság a végén korrekt döntést hozzon. Természetesen vizsgálják az életszerűséget is. Például: nem túl valószínű, hogy egy vagy két személy úgymond "bekóstol" 5-6 fős társaságot. Továbbá vizsgálják az érintettek előéletét is. Tehát, ha az elkövető büntetlen előéletű, a sértett meg különös visszaeső-garázdaság, könnyű vagy súlyos testi sértés, gyilkossági kísérlet stb.-, akkor elég valószínű, hogy az elkövetőt felmenti a bíróság.
2012. júl. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

képzelet:

Túl sok fílmet nézel... :)))

Klasszikus snitt hogy elesik és pont ott van egy nagy kődarab amibe beveri a fejét!

De most mekkora a valoszínűsége hogy mondjuk beléd köt, megüt, te visszaütsz és minden ösztöne kikapcsol hogy minimálisan tompítsa az ütést és mint a zsák esik hátra és pont ott van egy elég éles és kiálló kő amibe beüti a fejét... ja és a parkban vagy utcán pont oda esik ahol éles sarok van...(a patka lehetne ilyen de a város nagy részén kocsik állnak ott)

Vagy hogy pont egy szakadék szélén köt beléd és pont a szakadéknak háttal és megüt, te visszaütsz és ő hátraesik, bele a szakadékba...


Szóval igen, hipotetikusan meg van a lehetősége és vélhetően fel is mentenek de teljesen lehetetlen szituációkon gondolkodni...

2012. júl. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
09:49 Igen ha megüt és én visszaütök hanyatt esik! és még kő sem kell hozzá!(igaz,hogy engem még nem is akartak kirabolni,csak azt nem tudom miért)!
2012. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kiváncsi vagyok erre az arányos védelemre. Pl egy 50 kilós nőt, megtámad egy 100 kilós 2m böszme?

Hogyan állítsa meg az 50 kilós nő, hogy utána ne zárják börtönbe, mert nem hagyta magát megverni, megerőszakolni, megölni?

Ha csak elkapja a karom, én s kapjam el az övét, hátha meggondolja magát?

2012. aug. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!