Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ti ezt elhiszitek? Bándy Kata ügy

Ti ezt elhiszitek? Bándy Kata ügy

Figyelt kérdés

Tudom, hogy bármekkora tragédia, már sok embernek a könyökén jön ki a Bándy Kata-Péntek László ügy. De kérek mindenkit, hogy a "Nem mindegy ez neked" és egyéb, tárgytól eltérő kommenteket hagyja ki.

Kérdésem tárgya ez a cikk részlet:

"– Védencem elmondása szerint mivel a lány ellenállt, ezért a szexuális aktus nem történt meg. Fojtogatni kezdte, de azt mondta, hogy nem lökte le a lányt az árokba, véletlenül csúszott meg, és úgy zuhant le – folytatta a védő, aki hozzátette: P. László elmondása szerint ezután megijedt, hogy elrohant, és csak a hírekből értesült arról, hogy Kata meghalt. A gyilkosság helyszínére pedig soha többé nem tért vissza.


- Mint mondta: hörgő hangokat hallott még, ezért reménykedett, hogy a lány életben maradt."

forrás: [link]


Több nyitott kérdés is fennmaradt:

Ha a dulakodás után az árokba csúszott a lány, akkor hogyan került le róla a nadrág/szoknya és a fehérnemű?

Tegyük fel, hogy igazat mond a vádlott, és nem történt erőszak. Akkor a rendőrség csak a fehérnemű hiányából következtetett a nemi erőszakra? Mert ezt már egy ideje nem említik, az ügy kirobbanásakor viszont 100%ra azt állították, hogy szegény lányt megerőszakolták.

Utolsó kérdés: Lehet fogadni. Hány évet kap Péntek László?



2012. júl. 18. 06:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

A Blikk cikkei soha nem hitelesek! A nyomozás még folyik,a rendőrség ezért nagyon szűkszavú.Találgatásokról,gyanúról nem szoktak nyilatkozni.

A kérdésre: mivel többszörösen büntetett előéletű, a gyilkosság előtti napokban kellett volna újra börtönbe vonulnia, rendőrt gyilkolt meg, a büntetése is súlyos lesz.

2012. júl. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Tudsz mondani hitelesebbet? Alap esetben csak a nyilatkozatoknak hiszek, gondolván, azt csak nem kozmetikázzák polgárpukkasztóbbra.
2012. júl. 18. 07:05
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valahogy az is fura, hogy tegnapelőtt mé azt híresztelte a média, hogy hárman ültek egy autóban, amibe berángatták a lányt!

Amióta az ügyvéd színre lépett hipp-hopp eltűnt két elkövető, és a csóka mindent magára vállalt!

2012. júl. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ne keverjük ide Istent, meg a hitet. Ki lehet azt deríteni vizsgálatokkal, hogy fojtogatástól vagy eséstől halt meg a lány. Szerintem nagyon valószínű, hogy meg is erőszakolta aztán megfojtotta, majd lelökte a mélybe. A drog is felmerült, de ahhoz túl tisztán végezte ez a munkát. Ezért kapni fog 17 évet, amelyből leül kb. 10-et.
2012. júl. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Igen és a pénzét meg telefonját is ijedtében, futás közben vette magához "hitelt érdemlő" vallomást tevő Laci barátunk. Nagyon meg lehetett ijedve szegény félhalott lánytól:-)
2012. júl. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
63%
Én ezen nem csodálkozok és nem is háborít fel. Ezek teljesen normális dolgok. A kirendelt(!) védő véd, az elkövető tagad. Senki ne higgye, hogy ez az ember nem fog életfogytot kapni.Ezt az ügyvédnő is tudja látszik is hogy nem annyira "védelmezi"( és a saját lelkiismerete miatt sem) ugyanis én jobban tudnám védeni,pedig még nem vagyok ügyvéd. Kirendelték,elvállalta,némi kis pénzt kap érte az államtól,a vádlottnak meg már úgy is mindegy alapon. Nem kell az ilyen nyilatkozatokat vér komolyan venni, lesz még vagy 100 ilyen, akkor is mindenhez kérdést írnak ki?
2012. júl. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
a gyilkosság után nyugodtan fészbukkozott.
2012. júl. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
56%
Nem szeretném az áldozat emlékét megsérteni, csak azon gondolkoztam el, hogy miért kellett egyedül hazamennie. Nem volt annyi felelősségérzete, hogy hív egy taxit ami hazáig viszi. Sok helyen olvasni,azt is hogy baráti társasággal volt, esetleg megkérhetett volna valakit, hogy kísérje haza nem pedig egyedül elindulni az éjszakában... Tudom, hogy nem állhat mindenki mellett valaki, hogy megvédje, de olyan világban élünk sajnos, hogy észnél kell lenni! Őszinte részvétem a családnak.
2012. júl. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze lecsúszott az árokba aztán még gondosan be is takarta magát az ott talált rongydarabokkal...Mert megtalálásakor be volt a felső teste takarva.

Szóval semmi jelentősége,hogy mit mond,teljesen természetes hogy védeni próbálja magát.A rendőrségnek és az Ügyészségnek meg az a dolga hogy cáfolja azt.

Egyetlen ítélet az elfogadható,a tényleges életfogytiglan,azt is megfogja bánni,hogy megszületett.

2012. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Sajnos van olyan, hogy hamis biztonságérzet. Két évig éltem panelban, és úgy megszoktam a környéket, hogy eszembe se jutott, hogy esetleg megtámadhatnak. Otthonosan mozogtam, az épületek közt.

Egy este, leszaladtam az éjjel nappaliba (21:30 után), mert elfogyott a kenyér, és a férjemnek kaját kellett készíteni munkába. Lazán mentem haza, még zenét is hallgattam. A parkolón mentem át, mikor hátulról elkaptak. Két kamasz volt, ittasak. Korlátozott aikido tudásom mentett meg. Iszonyú tehetségtelen vagyok, de legalább az agyam megszokta, hogy támadnak és nem fagytam le. Kijutottam a fogásból és tökön rúgtam az egyiket. Berohantam a házba, de elkapta a másik az ajtót. Rohantam és üvöltöttem, mint akit nyúznak. Több ajtó kinyilt és a támadóm inkább elfutott.

Elköltöztem onnan, azóta is csak muszályból megyek arra, de soha nem egyedül.

Pedig ez egy kicsi lakóközösség, olyan mint egy falu, és mindenki ismer mindenkit. Biztonságban éreztem magam.

Valószínűleg Kata is biztonságosnak érezte az ismerős utcákat.

2012. júl. 18. 08:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!