Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit lehetne tenni?

Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Az öcsém aki 18 éves hülyeséget csinált.Kondizik és rásegít egy kicsit,amit általában a jól kigyúrtak csinálnak.Most nem is az a lényeg nem szeretem hogy az legyen a főtéma,hogy miért,én sem támogatom.A lényeg az hogy vett valamelyik fajtából.Nem használta el és eladta,mert vett másikból.Elküldte egy vevőnek 60.000ft értékben ez egy elég drága fajta a mai napon már utána jártam.Átvette a vevő,utánvéttel lett küldte el neki.De feljelentette hogy ő fehérjét akart venni és nem kapott semmit.A pénzt vissza fogták.Kérdeztem az öcsém mekkora borítékban küldte.Azt mondta A4-es.Egy A4-es borítékba nem nagyon hiszem hogy 2-3 kilónál több beleférne.És ha mondjuk 2kiló fér bele csomagolással együtt akkor 30.000ft/kg fehérje.Elég drága lenne.Utána jártam a fehérje áraknak a 6.000ft/kg is elég drága az 10kg az minimum egy doboz.Ez is csak úgy jutott a tudomásomra hogy ma kapott a bíróságtól idézést és én vettem át.
2012. jún. 28. 18:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
így van még aznap jelentette.Pedig vissza tartották mert nem kapta meg a bírósági papírban is benne van hogy a rendőrség vissza tartotta.
2012. jún. 28. 19:24
 12/20 A kérdező kommentje:
Ez még 2011.novemberében volt.Nem hiszem hogy a postás tudná bizonyítani.Nem hiszem emlékezne.
2012. jún. 28. 19:25
 13/20 anonim ***** válasza:

Akkor csak azért idézték be, mert nem küldte el az árut és szó nincs benne illegális szerről? Mert akkor az öcséd az utánvétes feladóvénnyel tudja bizonyítani, vagy postai áruszám (vagy mi a neve) alapján is meg tudják nézni, milyen súlya volt a csomagnak. Tényleg 1-2 gramm volt csak? Ha vaterán vagy ilyesmi helyen hirdette és 20kg-nak írta, akkor tényleg csalás, hiába tudta a vevő, hogy miből fog kapni és mennyit.


Amúgy te érted, miért jelentette fel, ha nem rendőr, akkor konkurens kox-eladó? Mi értelme volt ennek a feljelentésnek, ha a pénzt így a vevő sem tarthatta meg? Vagy ilyenkor visszaadják neki, egyszer majd talán, ha vége a tárgyalásnak?

2012. jún. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Pontosan ha vége a tárgyalásnak vissza kapja a vevő.Nem azért jelentette fel mert illegális szert küldött.Mondom ez injekciós ami ampullákból áll.Nem kg-ra hirdette meg.De mivel ő fehérjét mondott a rendőrségnek azt kg-ban mérik.Én csak azért írtam hogy 2kg férne kb egy A4-es levélbe.De a vevő vette át szóval neki látnia kellett volna hogy ez igen kevés lenne.minimum 10kg fehérje nem férne egy A4-es borítékba.Szóval azt nem értem a rendőrségnek hogy nem sántított a dolog.
2012. jún. 28. 19:52
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet rávenni a vevőt, hogy vonja vissza a feljelentést? Asszem ha nyer, az öcsédnek kell kifizetnie a perköltséget, bár ezt nem nagyon tudom, hogy megy. Esetleg lehet mondani, hogy 2kg Hawaii-ról rendelt szentelt fehérje volt, de ha csak 1-2 gramm volt a csomag, akkor még ezzel is felesleges próbálkozni, így biztos elveszti a pert. Keresse meg az emaileket, ahol a vevő írja, hogy ismeri a terméket és beszéljen a vevővel, hogy mi a baja pontosan. Amúgy szerintem nagyon soká fogja megkapni a pénzt, és így is eltelt már több mint fél év, hol éri ez meg neki?
2012. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi éri meg neki benne.Köszönöm a válaszokat
2012. jún. 28. 20:40
 17/20 anonim ***** válasza:

A posta listát vezet a kézbesített csomagokról így az visszakereshető. Persze nem olyan mint az ajánlott de megteszi.

Az utalásról van banki bizonylat így az is bizonyítható!


Ami kérdéses hogy mi volt a csomagban!


Ha a vevő azt mondja hogy semmi és megvan a banki bizonyíték a pénz visszautalásáról akkor kár eleve nem keletkezett!


Most azt is számításba lehet venni hogy egy postai alkalmazott nyúlta le az árut menet közben és a vevő igazat mond! Hisz ez sem bizonyítható utólag.


De ha az öcséd állítja hogy volt benne anyag míg a vevő meg azt hogy nem és még a pénz is vissza van utalva akkor legrosszabb esetben kap egy ejnye-bejnyét! Hisz semmi nem állapítható meg és semmi nem bizonyítható és semmi kára senkinek nem keletkezett...


Persze ha illegális szer volt az neccesebb de az ilyen anyagokhoz nem értek és te se írtad hogy illegális volt-e.

2012. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Írtam valamelyik válaszolónak hogy tudta hogy illegális dolgot rendel meg azt is írtam hogy nem az öcsém utalta vissza hanem a rendőrség tartotta vissza mivel utánvéttel küldte.De azért köszi a választ
2012. jún. 28. 21:32
 19/20 anonim ***** válasza:
tökre jó hogy olyan helyen kitárgyalod az öcséd ügyeit ahol, még egy 8 éves általános iskolás is utána olvashat...
2012. jún. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem ebből - sajnos - nagyon úgy tűnik, hogy a vevőnek nincs indítéka a haugságra. Az öcséd meg nyilván nem fogja bevallani... De majd a bíróság igazságot tesz.
2012. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!