Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nők lehetnek kommandósok? Ha...

Nők lehetnek kommandósok? Ha igen, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 13:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Vonulós tűzoltó biztosan nem lehet nő, mert a munka törvénykönyvében van rá utalás, hogy fokozott hőterheléssel járó munkát termékeny korban lévő nő nem végezhet. Pontos paragrafust nem tudok fejből idézni, de én is olvastam, amikor linkelték..Önkéntes tűzoltó viszont lehet nő. Érdekes...


Kommandósoknál meg biztos vagyok benne, hogy lehetnek helyzetek, amikor nőre is szükség lehet. Ezeket hogyan oldják meg? (pl nő ruházat átvizsgálása, nő kiutasítása az országból és annak kísérete (mosdóba pl).


Katona is lehet nő nem? Terrorelhárító akkor miért nem? A tűzoltóságot sem értem igazán...

2012. jún. 27. 13:35
 12/22 Gugu Gabor ***** válasza:

A tűzoltóságról ennyit találtam:


[link]


A TEK-nél nem találtam semmi kizáró okot, szerintem ha van felvétel és a követelményeknek megfelelsz akkor fel vesznek.

Bár egy emailt megér szerintem a kérdés, csak hogy nehogy árnyékra vetődj.

2012. jún. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Mentőautón az ápoló és a gépész is mindig férfi! Mentőtiszt lehet nő, mert neki nem kell megemelnie a hordágyat, a felszerelést viszont ugyanúgy vinni kell! Nem véletlen, hogy így van. Ha kivonul hozzám egy mentő vagy tűzoltóegység, akkor elvárom, hogy bármilyen nehéz vagyok, képesek legyenek kimenteni bárhonnan. A tűzoltóknál ugyan van fizikai felmérés, a mentőknél is szükség lenne rá. Az ok, hogy a nők nem emelhetnek 20 kilónál nehezebbet nagyon egyszerű: az evolúció nem a nőknek adta a terhek cipelésének feladatát. Lehet azt mondani, hogy téged ugyan ne különböztessenek meg a nemed alapján, de akkor azt se várd el, hogy előreengedjenek az ajtóban, vagy átadják az ülőhelyet a buszon, vagy hogy könnyített feladatokat adjanak a munkahelyen. Az versenyeken a férfiaknak lehessenek női versenytársaik ugyanabban a kategóriában és még sorolhatnám. Az ilyen törvények mind a nők érdekében vannak, és ha ezt nem képesek belátni, akkor menjenek is tűzoltónak és menjen tönkre a testük 2 év múlva. De ne menjen az áldozat kárára.
2012. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10%
Hát szerintem a nők totálisan alkalmatlanok fegyveres pályára, nemhogy kommandósnak. Nézd meg a nő rendőröket, nevetségesek,hiteltelenek.
2012. júl. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Utolsó kikérem magamnak a többi női kollégám nevében is!

Elég kemény helyen dolgozom a rendőrségen, bűnözők között és eddig minden esetben megálltam a helyem, soha nem szorultam a férfi kollégáim segítségére. És hiteltelennek sem éreztem magam soha, elég határozott fellépésem van, muszáj is hogy az legyek, különben tényleg hiteltelen lennék.

Valóban vannak miss cicababák, de azért nem kell általánosítani.

2012. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
kemény helyen dolgozol és ezért keménynek is érzed megad.. na látod ezért írtam azt hogy nevetségesek. Én nem dolgozok olyan "kemény" helyen mégis keményebb vagyok mint bármelyik rendőr.
2012. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok ebbe a vitába beszállni, de a rendőrségnek több oldala van. Akiket ismertem nőket (nyomozó) nagyon is helytálltak és korrektek voltak a szakmában. A közlekedésiekkel voltak már nekem is konfliktusaim, de az más kategória.
2012. júl. 3. 22:23
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem érzem magam keménynek, de ha nulla önbizalommal, kikenve kifenve, 20 cm-es műkörömmel oda állnék mutyizni a 200 kg-s bűnöző elé és kiscsibe hangon megszólalnék, kb megenne reggelire és hatszor körberöhögne, na akkor lennék igazán hiteltelen. Akinek van kiállása és tisztában van a törvényekkel, jogokkal és a saját korlátaival az nem tudja hiteltelenül végezni a munkáját, és ez szerintem minden munkahelyre igaz, nem csak a rendőrségre.

És tudod a rendőrségen van olyan munka amit csak nők végezhetnek, és olyan is van amihez egy nő jobban ért, mint egy pasi. Nem véletlenül van minden családi családi perpatvarnál legalább 1 női járőr.

2012. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Igen, lehetnek. Nem értem miért kell ekkora különbséget tenni férfi és nő között. Egyáltalán nem korrekt azt mondani az egyik nemnek, hogy márpedig ezt a munkát te nem csinálhatod. Miért ne csinálhatná? Persze nem a kommandós szakma lesz a legelterjedtebb a nők körében, de ha valamelyik női egyed elég affinitást érez a kiválasztott mestersége iránt, és szellemileg és fizikailag is képes ellátni a feladatát, akkor miért ne állhatna munkába? Én támogatom, hogy a nők is érvényesülhessenek a világban, hogy ha szeretnének ők is lehessenek rendőrök, kommandósok, katonák, stb.


Ahogy az egyik válaszadó is írta a rendőrségnek több fajta feladatot is el kell látnia, ezért soha nem szabad általánosítani abból amit egy egyszeri ember láthat. Most komolyan mivel futottál eddig össze? Egy közlekedésben dolgozó, vagy egy épp helyszínelő rendőrrel? Valószínűleg nekik nem kell olyan "keménynek" lenniük, de igenis vannak olyan rendőrök akiktől megkövetelik ezt. És ne nevezd hiteltelennek az olyan rendőrt/rendőrnőt aki lehet hogy épp azon fáradozik hogy mondjuk egy sorozatgyilkost fogjon el többek között a te érdekedben! Vannak akik naponta az életüket kockáztatják.

2012. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Az egyik barátomnak van egy kommandós ismerőse, és úgy hallottam, hogy nők nem lehetnek kommandósok. Maximum Amerikában, Oroszországban meg az ilyen helyeken. De ott is jó ha 2-3. Szóval biztos nincsenek túl sokan.
2012. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!