Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nők lehetnek kommandósok? Ha...

Nők lehetnek kommandósok? Ha igen, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 13:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


lehetnek, ha kepesek ra

ha kepesek ra, legyenek

2012. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Bizonyára lehetnek. (Ha kijelentenék hogy nők nem lehetnek kommandósok az durva diszkrimináció lenne.)

Úgy tudom egy sor pszichológiai, és erőnléti felmérésen részt kell venni és ha sikerül. Még mindig elbukhat az ember a kiképzés alatt. Szóval ha akarják így is úgyis kiszórják a nőket. nincs szükségük arra hogy megfogalmazzák hogy nők nem lehetnek kommandósok. elég ha nem engedik tovább haladni őket.

Én személy szerint nem tartom nőnek való munkának. És nem hiszem hogy arányaiban a kommandósok töredéke is nő lenne.Talán egy kér kivételt eltekintve....

Jómagam ezidáig nem láttam női kommandóst.

Rendőr nőt viszont igen és ennek a szükségességét meg is értem. Hiszen rengeteg olyan eset van ahol nő a sértett fél és könnyebb egy nő nemű rendőrnek elmondani a problémát mint egy férfinek.(Pl.: családon belüli erőszak...és alapvetően bármilyen nemű erőszak..)


22/L

2012. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnek, de ugyanazt kell teljesíteniük, mint a férfiaknak, nincs kivételezés. Nagyon sok jó női mesterlövész van pl.
2012. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A 2. válaszadónak: ma Mo-n nő nem lehet tűzoltó. Durva diszkrimináció? Nem, csak ez a törvény.

Egynémelyik nőre igazán nem lehet azt mondani, hogy a "gyengébbik" nem tagja... Ha valakit érdekel ez a szakma, hát lelke rajta, legyen kommandós!

2012. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Ha megfelel az előírásoknak akkor legyen.

De az gáz, h a Készenlétinél állítólag többször előfordult már, h valaki két pajzzsal ment, mert a nő nem bírta.

De hát ezt hozta a nagy feminizmus.

2012. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem használjuk erre a feladatra a férfiakat, nőknek felesleges ennyire megterhelniük magukat.
2012. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam nőt tűzoltóként, igaz az tiszt volt, nem th.
2012. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
8%

Igazatok van ... nő minek lenne rendőr, tűzoltó, kommandós, vagy katona,,..Takarodjon a fakanálhoz elvégre csak nő...Persze ez régen is működött, de akkor még a pasik el tudták tartani a nőt egy stabil szinten. A mai gazdasági helyzetben ez szinte lehetetlen.Szóval dolgozunk...és hát igen gyakran "férfinek való" feladatokat is elvégzünk.

Ha törvény van arra hogy bármi nem lehet nő, A törvény alkotóval szemben kell eljárást indítani. Mert engem mint állampolgárt nemem alapján meg nem különböztethetnek másoktól.!

Apám rendőr volt sok rendőrrel találkoztam,találkozok de ilyen szarságot hogy erre törvény van még nem hallottam.De ha valóban van küldjétek már át legalább a paragrafus számát...Mert az aki min pszichikailag, mint fizikálisan megfelel és el tudja végezni a képzést az legyen kommandós. Így is úgyis elküldhetnek de akkor már legalább azt az érzést adják meg hogy megpróbálhattad, és talán ha kitartóan küzdesz sikerülhet...


(üdv.: 2. válaszoló)

2012. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"De az gáz, h a Készenlétinél állítólag többször előfordult már, h valaki két pajzzsal ment, mert a nő nem bírta.

De hát ezt hozta a nagy feminizmus"


Állítólag???Az ám a biztos forrás.Gyakorlatilag én ilyet még egy rendőrtől sem hallottam.Gyakorlatilag ha láttál már ilyen pajzsot leginkább egy plexi laphoz hasonlít... és hát nem egy irreálisan nagy súly. mivel ésszerűtlen lenne egy rohadt nehéz pajzzsal rohangászni..


Ezt nem a cikk miatt küldöm a képet tanulmányozd kicsit : [link]


(2.)

2012. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ha minden feltételnek megfelelnek lehetnek, de nem sokan jelentkeznek, és kevesen felelnek meg, még férfiak is, nem csak nők.


Off: nekem is van tűzoltónő ismerősöm.


A rendőrségi pajzsot, meg aki nem bírja el, az már az erőnléti felvételin kiesik, az egész max 2-3 kg.

2012. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!