Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez elég ahhoz, hogy feljelentsem?

Ez elég ahhoz, hogy feljelentsem?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek adtam kölcsön pénzt és nem akarja vissza fizetni,és nem kevés pénzről van szó.Vannak sms-ek tőle meg üzenetek interneten meg édesanyámnál is vannak üzenetek.Ez elég bizonyíték ként,hogy fel tudjam jelenteni?Esetleg van olyanra lehetősség,hogy a rendőrségen mikor be megyek feljelenteni akkor én őt felhívom és telefonba is bevallja és a rendőrségen esetleg rögzítik-felveszik a beszélgetést?Valaki volt már ilyen helyzetbe?Mi ilyenkor a legcélszerűbb?
2012. jún. 21. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ilyet nem feljelenti lehet (mert nem bűncselekmény), hanem "beperelni" vagyis polgári jogi úton szerezheted csak vissza. A rendőrségnek ehhez semmi köze. De feltehetően ő sincs ezzel tisztában és ha meghallja, hogy rendőrség,feljelentés stb. akkor talán magától visszaadja.
2012. jún. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

te is felveheted ez alapjan, ha van olyan telefonod ami nem csipog kozben:

[link]


en is hasonloval kuzdok, mindenesetre ne fenyegesd semmivel kulonben fel se fogja venni es akkor az a lehetoseg is eluszik, mint bizonyitek szerzes

2012. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már meg lett fenyegetve,hogy feljelentem,akkor persze ígérgette hogy fizetni fog,de eddig semmi előrehaladás nem történt.Most van egy bejelentett munka helye szóval kifogást sem tud találni,hogy nem tud fizetni...Felveszi a telefont azzal nincs gond.
2012. jún. 21. 10:44
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem írtatok róla semmilyen papírt akkor nem tudsz mit tenni. (hivatalosan)
2012. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát hivatalos úton nem tudom mennyi esélyed van erre sajnos. Általában ha nagyobb összeget adsz kölcsön, legyen szó BÁRKIRŐL, akkor erről dokumentumot, vagy valamiféle megállapodást kellene írni, amit a másik fél is elismer (még akkor is, ha sok éve ismered az illetőt, ez ugyanis nem a bizalmatlanság jele, hanem épp az ilyen helyzetek elkerülésére szolgál). Ha tudsz valami bizonyítékot szerezni, mint amit írtál is, akkor esetleg megpróbálhatod, bár kétségkívül jó ügyvéd kellene hozzá.
2012. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de epp az a lenyeg, hogy ha nincs papir, akkor egy felvetellel tudja adott esetben bizonyitani hogy adott penzt
2012. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Ha nincsen kézzel írt szerződés melyben rögzítitek az összeget és a visszafizetés módják, cseszheted.
2012. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja.

Ha nincs papír róla, sajna szinte biztos hogy bukta a dolog, vagy a jó ügyvédre rámegy a kölcsön adott nagy összeg, de és akkor is bukta. Egy sms, nem szerződés, sőt egy email sem, senki nem látja el a kézjegyével, írhat bárki bármit, a bíró sem tudja kétséget kizárólag megítélni. Lehet Te 2 millót adtál, a másik fél 1 millát állít, papír nélkül ember legyen a talpán aki ebben az ügyben igazságot tesz.

2012. jún. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem milliókról van szó, csak 175 ezerről. De nekem azért ez is pénz. :(
2012. jún. 21. 14:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van kintlévőségem, ráadásul az adósom fel akar jelenteni a rendőrségen, mert zaklatom, 2 havonta 1 szer megemlítem neki, hogy jobb lenne, ha fizetne, és még neki áll feljebb!

Tegnap esti üzenete:


”Na ide figyelj ha nem fejezed be ezt az egészet fel foglak jelenteni a rendőrségen !! Remélem meg értedted !!

Ha még egyszer írni fogsz , akkor a rendőrség fog érted menni remélem meg értedted !!”


20 éves csaj ne kezdjen el pattogni, amikor adóssága van (340.000 Ft.- ot veszítettem miatta stb.). Nincs abban a helyzetben, hogy feltételeket szabjon az adós! Ha nem megy szépen, megy másképp. Kevésbé humánus megoldást választom. Elkapom és kiverem belőle a pénzemet, de úgy, hogy senki ne lássa! Meg tudja, hogy a telefonkönyvet másra is lehet használni. 10 ember fogja bizonyítani, hogy együtt kártyáztunk.

Rendőrség tehetettlen, Bíróság meg bizonytalan ilyen téren, lehet, hogy évekig tart a tárgyalás stb.


Kedves kérdező! A pénzed nem veszett el, csak ő vigyázz rá. :)

2012. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!