Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem igazán fair ez a rendszer....

Nem igazán fair ez a rendszer. Rendőr bárkit üthet, kedvére, te pedig még meg sem védheted magad?

Figyelt kérdés

felvázolok két helyzetet...

a. a zsaru joggal ver téged gumibottal

b. a zsaru mókából ver téged gumibottal


(gumibot helyére ököl, bakancs, akármi kicserélendő)


nézzük az a. helyzetet..


a. versz egy nőt az utca közepén, repülnek a fogak, tépődik ki a haj... jön a zsaru, elkezd téged... "hatástalanítani", hogy szép szóval fogalmazzak... tegyük fel, te felfogod, hogy zsaru, és megadnád magad, de a zsaru azt látja, veszélyes vagy, és olyan módon akar hatástalanítani, hogy felállni nem bírsz. na már most, rendben, hogy te a hölgyeményt félholtra verted, de úgy érzed, nem fogod eltűrni azt, hogy a kékruhás megruházzon, ezért védekezel. és itt jön a gond. a legtöbb önvédelmi mozdulat, fogás arról szól, hogy a másik embert hatástalanítsd... de ez bizony néhány jól irányzott mozdulattal jár, ami igencsak fájdalmas, vagy akár eszméletvesztő is.

ezt pedig zsaru komám úgy fogja felhasználni, mint hatóság elleni erőszak... na de itt konkrétan arról van szó, hogy tudod, és egyértelmű, hogy félholtra fog verni...

nincs joga az embernek megvédeni önmagát? tehát az önvédelem bűn? persze, azért hoztam két példát, mert ebben a környezetben vizsgáljuk a dolgot...



b. ez a b. változat... mész az utcán éjszaka, és a rendőrbácsi behúz neked egyet, csak úgy, poénból, mert nem adod meg neki a "kellő tiszteletet", vagy pedig korrupt, és valaki lefizette.

na már most, itt abszolút NINCS joga ellened erőszakot alkalmazni, mégis megteszi. itt szintén alkalmazod az önvédelmi mozdulatokat, a rendőr megsérül... tehát azért, mert nem csináltál semmit, nincs jogod önmagad megvédeni, mert végül elítélnek? hagynod kellene, hogy félholtra verjen a semmiért?



szóval, a kérdésem több rétegű...

1. az ember nem védheti meg magát rendőrrel szemben, mert az hatóság elleni erőszak?

vagy az a. helyzetben megengedett, b. helyzetben nem? esetleg fordítva?

vagy így is, úgy is elítélnek, mert megvédted magad egy olyan emberrel szemben, aki kényére-kedvére üthet, mivel ő a hatóság?


bocs, ha kicsit zavaros, meg provokatívnak tűnik, de az az érzésem, hogy ez az egész nagyon nem fair.


remélem azért nagyjából érthető, mit akartam ebből az egészből kihozni.


2012. máj. 20. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az általam ismert emberekkel még csak hasonló sem történt meg soha. Vajon miért? Sőt, az ország lakosságának 99%-ával sem. Vajon miért?
2012. máj. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Jó világ lenne ha a rendőrök egyáltalán képesek lennének megverni valakit.
2012. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bumbi02 ***** válasza:
95%

mint írták ez fikció. A rendőr nem fog csak heccből megverni, mert olyan kedve van.


Másrészről, a jogos önvédelem akkor is jogos önvédelem ha a rendőr megver. Persze abban az esetben hivatkozhatsz jogos önvédelemre bíróságon, hogyha a rendőr oknélkül vert meg. És azt neki kell bizonyítania, hogy azért vert meg, mert például fegyvernek tűnő tárggyal közelítettél felé vagy hasonló. Ártatlanság vélelme.

2012. máj. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nem értem miért nem védheted meg magad,

nem értem miért verne össze a rendőr ok nélkül,

nem értem miért nem fair a rendszer.


minek írtál ennyi baromságot?

2012. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon elméleti kérdés, nem nagyon hallottam még ilyesmiről.

De elméleti válasz:

Védekezni jogod van, de nem úgy, hogy ő megsérüljön.

Különben első esetben semmi okod felháborodni, ha épp egy nő fogát vered ki az utcán, akkor bizony hiába nem jogos a rendőr tette, mégis az emberek neki adnak igazat.

Második esetben írták is, ártatlanság vélelme van. Nem tudom, merre laksz, nálunk már tele vannak az utcák térfigyelő kamerákkal. Magyarán elég csak megnézni a felvételt, és máris bizonyított az ártatlanságod.

2012. máj. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Látom nagyon nem vagy tisztába azzal, hogy a rendőr mit tehet és mit nem..Egy kis segítség: www.magyarorszag.hu/keresés/jogszabálykereső/1994 évi 34. törvény. Okulj, aztán legközelebb ne írj ekkora baromságokat...
2012. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A rendőr a fent említett esetben nem az utcán fog megrugdalni,hanem bent az őrsön.Az utcán esetleg csak "hatástalanít"
2012. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehát félholtra versz egy nőt, aztán rendőr ellen védekezel. Utóbbit nem teheted meg (figyelmen kívül hagyva, hogy előbbit se), mivel önvédelmet csak a jogszerűtlen támadás elhárításához alkalmazhatsz.
2012. máj. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az önvédelem jogilag nem pont a megfelelő kifejezés, helyette inkább jogos védelem a használandó.
2012. máj. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az első esetet nem értem. Épp vernek egy nőt az utcán, ami persze teljesen természetes, hiszen csak egy nő. Nem is értem miért akarta a rendőr hatástalanítani a támadót. Nonszensz. Miért ne lehetne egy nőt verni az utcán?!


Jesszusom. És még ő van felháborodva. Sötét egy alak lehet.


A második esetben: a rendőr csak úgy a semmiért, (meg amúgy sem, csak önvédelemből, lefogni stb lehet) NEM VERHET MEG!

Nincs hozzá joga. Ahhoz sem, hogy pl. kihallgatás vagy hasonló alatt "megfélemlítés" célból pofozkodik stb.

Nem nyúlhat hozzád.

Én igazából azt nem értem, ha valakinek része volt már ilyenben, miért nem csinált belőle hírt?

Én első körben feljelenteném. Ha nem tesznek semmit, irány a Tv, újság, közösségi oldalak. Nevekkel.


Érdekes, ezt amerikában mindenki tudja, emlékeztek? "ismerem a jogaimat".


Ismerd meg Te is.

2012. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!