A Fidesz az előző ciklusban is ennyire nyíltan vállalta a Horthy-rendszer szellemiségét?
Akkor még nem. De ma már nagyon sokban utánozza azt a rendszert.
Az Alaptörvény megalkotásakor ki is mondta,hogy a háború utáni időszakban nem volt Magyarország.
Horthy ideje nem csak a Hitlerrel való együttműködésről szólt.
Az Egyháznak sok beleszólása volt az állam működésébe.
Az iskolák többsége egyházi tulajdonban volt. Kötelező volt a hitoktatás. Az iskola igazgatóit az állam nevezte ki. Csak olyan lehetett igazgató,aki vallásos volt. (Ma Fideszes) A kisebb helyeken a plébános főnöke volt a tanítónak. (Olvasd Gárdonyit pl.)
Az oktatást tanfelügyelők ellenőrizték és minősítették a tanárokat. Ezt a re4nszert most akarják bevezetni.
Csak az arisztokratákkal törődtek, a néppel nem. A Fidesz is kiépítette mostanra a maga arisztokráciáját.
De olvastam már olyan infót is,hogy a Kossuth-teret úgy akarják átépíteni,ahogy Horthy idejében volt. Szó van arról is,hogy újra felállítanak ott egy Horthy szobrot is. Nem tudom,hogy igaz-e,de Orbánt ismerve elképzelhető.
Az előző ciklusában készíttetett egy festményt 20 millióért (amit nem fizetett ki) az akkori kormánytagokról. Az előtérben egy asztalkán a korona van. Orbán pedig a kezeit a korona fölött tartja,mint aki a fejére akarja tenni.
Nem tudom eldönteni, hogy a kérdező örül-e hogy közelítünk a Horthy-rendszerhez vagy nem, de tény, hogy a Horthy rendszer jó volt és természetesen magyar, míg akik ellene vannak vagy finnyásan tekintenek rá, azok vagy idegenek vagy agymosottak.
Egyébként az orbáni hatalomgyakorlás csak külsőségeiben hasonlít,amolyan nemzeti mázzal leöntött liberálisba hajló, így tudnám jellemezni.
Horthy tényleg a magyar érdekeket képviselte, Orbánban már nem vagyok 100 %-ig biztos, hogy azt teszi.
persze, hogy örülök
alig várom, hogy hajbókolhassak a címzetes uraknak
Attól, hogy valamit a Horthy-korban hajtottak végre, az nem jelenti, hogy horthysta és rossz és pfüjj. Végülis persze, csináljuk vissza a bethleni konszolidációt és Klebelsberg Kunó fejlesztéseit. Mert pfüjj.
1944 márciusától pedig Magyarországon idegen fegyveres erők felügyelték az államszervezetet. Igen, még a szovjet bevonulástól a kommunista hatalomátvételig is. Nem nevezném demokratikus kibontakozásnak azt, amikor egy szovjet marsallnál kell kérvényezni a pártalapítást, és fekete autók jönnek érted, és visznek el (igen, itt még '45-46-47-ről beszélek!).
A Kossuth-tér visszaállítása nem horthysta mozzanat. A Kossuth-tér 1944-re kialakult képe egy hosszú folyamat eredménye volt, mely már a századelőn megkezdődött. És igen, pakolják vissza az eredeti szobrokat, mert a mostani Kossuth-szobor (ahogy a proletár támogatja őt a klerikálfasiszta reakciós Habsburgok ellen) gyomorforgató például.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!