Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Betörtek hozzánk. Csak szerint...

Betörtek hozzánk. Csak szerintem nem jó ez a rendszer így?

Figyelt kérdés

04.26-án lopás vétségének kísérlete miatt indult nyomozás egy gyerek ellen. A fürdőszoba ablakát benyomta, megkísérelt bejönni, de apám megpróbálta visszatartani. A gyerek a cipőjét nálunk 'hagyta'.

Pár órával később máshoz is betört. A gyereket igazoltatták ruházatról, személyazonosságáról sikerült beazonosítani.

Gyanúsítottként kihallgatták, de tagadott, vallomást nem tett.

Fényképről apám mindkétszer felismerte, szembesítés során is egyértelműen úgy nyilatkozott, hogy ő volt.

A nyomozók a helyszíni szemle során ujjlenyomatokat rögzített a másik helyen, nálunk szövetnyomot rögzítettek, de ezek közül egyiket sem tudták azonosítani. A cipő szagnyomát sem tudták azonosítani.

Mivel a másik ember, akihez betört, nem ismerte fel egyértelműen, és a papucs másik párját nem találták. Ezért a gyanúsítottal szemben a nyomozást bizonyíték hiányában felmentették.


2010. szept. 25. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony nem jó, de legalább nálatok vizsgálódtak is.

Hozzánk is megpróbáltak betörni, de otthon voltam, és még azelőtt sikerült elriasztanom a házi gumilövedékessel, mielőtt bejutott volna, vagy kárt okozott volna. Előtte próbálkozott a kilinccsel is, azt hittem, valaki hazajött, de aztán lementem a zörgésre a hátsó szobából.

Kihívtam a rendőröket, mert ugye az szokás, láttam az elkövető arcát is, pontos leírást tudtam róla adni. 30 perc múlva ki is jöttek(rendőrörs 5 percnyire autóval), felveszik a vallomásom, megnézik az ablakot ahol be akart jönni(megállapítják, hogy nincs kár) majd szépen készülődnek elfele. Mondom nekik, az ajtót nem nézik meg, hogy van -e rajta ujjlenyomat? Válasz: Úgyis kesztyű volt rajta. A szomszédban éppen akkor és ott füvet nyíró munkást nem kérdezik ki? A szomszédban lévő kamerák felvételeit nem fogják tanulmányozni(az egyik pont a mi kertünk felé néz)? Erre sem tudtak mást, csak hebegni-habogni, meg hogy úgysem kapják el, nem esett kár sem, de majd küldenek erre kocsit.

Ennyit erről.

Egy értelme van kihívni a zsarukat: ha kár van, akkor kell a jelentésük a biztosításhoz. Semmi más.

2010. szept. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
És még csodálkoznak, hogy egyre többeknek eszébe jut az önbíráskodás.
2010. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Hát én elhiszem, hogy kellemetlen, és idegesítő a dolog, de te milyen rendszert szeretnél? Egy olyat ahol ha hasonlítassz az elkövetőre, meg egy darab ember azt mondja hogy te voltál az, akkor lecsuknak 3 évre?


De az tény hogy van olyan hogy kicsit jobban is megerőltethetnék magukat a zsaruk, nem csak felvennék a jegyzőkönyvet azt cső.

2010. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Ezzel szerintem nincs különösebb baj. Azt nem tudom, hogy az iratokat megküldték-e az ügyésznek, és ő mondta, hogy sztornó, vagy maguk szüntették be, de ha bíróság elé került volna az ügy, úgy elhajtották volna őket, mint annak a rendje.

Semmi közvetlen bizonyíték. A felismerés meg nem túl objektív, bármilyen jól is látta apád. Szerintem ez tőlünk nyugatra sem került volna bírósági szakaszba.

2010. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De nem ám...

Kíméletlenül szélnek ereszteném azokat a "rendőröket", akiket azon csípnék meg - ellenőrző elöljárói minőségemben, - hogy "szeretik leegyszerűsíteni a dolgokat".

Hivatást nem lehet így gyakorolni, - menjen bohóckodni az utcára! -Ruházza, fegyverezze fel az, fizesse akiért tesz valamit...

Nem is olyan régen láttam a XIII. kerületben "intézkedni" RENDŐRT, - egy koccanás helyszínén.

A tiszthelyettes fickó zsebre dugott kézzel, unott, közönyös pofával rugdalta félre a gépjármű-törmeléket...

A törzszászlós kollégája pedig szemmel láthatóan próbált meg mindent elkövetni, hogy minél hamarabb vissza tudják adni a sávot a közúti forgalomnak.

Főnökeként úgy billentettem volna fenéken a fiatal tiszthelyettes gyereket, hogy azóta sem esett volna még le.

Ilyen embereket felhatalmazni arra, hogy közbiztonságot tartsanak fenn?!

Elképesztő!

2010. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem cigány volt véletlenül a kis betörő barátunk???
2010. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Talán az volt.
2010. szept. 28. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Csak azért kérdeztem mert akkor elhatárolódok a kérdéstől!!


Mert hát akkor azért nem jártak el a rendőrök mert nem akartak a rasszizmus legkisebb gyanujába sem keveredni+az megélhetési bűnözés volt amit ebben az országban tilos büntetni!

2010. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

miért nem lehet azt hogy ha magánterületet sértenek, akkor a te intézkedésed ne az önbíráskodás kategóriájába essen, hanem önvédelembe


utálom az amerikaiakat, de egy valamit szeretek náluk, ha valaki magánterületet sért azt akár fejbe is lőhetik, önvédelem volt és kész.

2010. dec. 6. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!