Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogilag lehet ezzel tenni...

Jogilag lehet ezzel tenni valamit?

Figyelt kérdés
A problémám a következő : néhány hónapja webcameráztam a volt barátommal ... nem lett nagy szám a felvétel egyébként, de néha villantok (ő meg végig, de sajnos én nem voltam annyira okos h felvegyem, vagy legalábbis nem akartam velem kiszúrni egy pillanatra sem) ... most attól félek, h ha felvette ahogy camoztunk, fel fogja tenni az internetre ... tudom,hogy ha valaki maga rak fel valamit egy közösségi oldalra, és az után kerül ki különböző lejárató oldalakra, akkor semmit nem lehet tenni,hiszen mikor kirakta akkor hozzájárult... de ez az eset más, mert nem,hogy nem egyeztem bele,hogy felvétel készüljön (már ha készült), de még csak nem is tudtam róla ... szóval, meg lehet ezt jogilag támadni, amennyiben nem csak fenyeget? (beszólogatásokat nem kérek, én is nagyon jól tudom,hogy mennyire hülye voltam)
2012. márc. 18. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a webcamerázás csak magán célból készült, te nem járultál hozzá azon felvételek nyilvánosságra kerüléséhez, így ez személyiségi jogok megsértésének minősülne.
2012. márc. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy felismerhető a videón, akkor szerintem nem lehet vele mit kezdeni. De javaslom, hogy ha telefonon fenyeget vedd fel a beszélgetést, emailben, msn-en stb. akkor tárold el nyomtasd ki, és ha felkerül a netre akkor talán így tudsz a gyerekkel szemben jogi lépéseket tenni.
2012. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha nem lennék felismerhető a videón, akkor nyilván nem lenne ez a kérdés sem:)
2012. márc. 18. 11:08
 4/5 sheex válasza:
2012. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sheex válasza:
Amúgy meg írd be keresőbe: Lepattintott sunák gyűjteménye!
2012. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!