Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek, hogy a legsúlyosa...

Mit tehetek, hogy a legsúlyosabb büntetést kapja és mihamarabb segítsen nekünk valaki?

Figyelt kérdés

A férjem anyja ellopta a férjem egész fizetését, 76.000Ft - ot. Felvette amikor a posta kihozta és elutazott belőle, majd közölte, hogy sosem fogjuk visszakapni.

Megtettük a feljelentést, a Rendőrség azt mondta, 8 napot ki kell várnunk a feljelentésig, mivel egy lakcímen szereplő ember vette fel. Azt mondták még, hogy a feljelentés megtétele után házkutatást végeznek majd és előállítják gyanúsítottként anyóst. Ez milyen bűncselekményt fog kimeríteni? És mit tudnék tenni, hogy a legsúlyosabb büntetést kapja?

Nincs fizetésünk erre a hónapra, nem tudjuk kifizetni a rezsit erre a hónapra. Az albérletet az én GYED - emből kifizettük és alig maradt belőle egy kis pénz élni a 15 hónapos kisfiammal és férjemmel. Ki segít nekünk ilyen helyzetben? Nem maradhatunk pénz nélkül gyerekkel?

Hol jelenthetjük még fel anyóst? Remélem súlyosbítja a dolgot, hogy egy kisgyermeket sodort veszélybe.



2012. márc. 14. 12:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%

# 14/20 Időpont tegnap 21:24 vagyok!


Még annyit az előző hozzászólásomhoz, hogy ha tényleg a pénz lenne a fontos, akkor azt próbálnád meg visszaszerezni, azért perelnél.

Ugyanis még ha el is ítélik, akkor is külön polgári pert kell indítanod a pénzért.

Szóval, ha tényleg a pénz lenne a fontos...

2012. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
44%
Kezd egy kis kamuszaga lenni.Nem!ez kamu.sima kéregetésnek álcázott történet.
2012. márc. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 sanyika007 ***** válasza:
A postás a rábízott küldeményekkel köteles tételesen elszámolni. Ha pénzről van szó akkor is. Ha nem annak adta oda a pénzt akinek járt, akkor a posta kártérítést fizet mindenesetben. Tudom, mert velem meg esett. Az anyós ha lop az büncselekmény. ha pedig a saját gyermekétől az a ne továbbja. Fizettesd meg vele az anyagi kár és a gyerekeknek magyarázd el a öszintét hogy a nagyi sitten van mert meglopot minket
2012. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Jajj, a sok okos.. Hogyan lehet vele egy címen az anyós? Nem hallottatok még arról, hogy egy házat adnak ki albérletbe?? Több szoba, több generáció együtt él?

A másik. Ismerős postás igenis odaadja a pénzt nem csak annak, akinek jár, hanem hozzátartozónak is.. Vidéken is ez van, én többször vettem fel anyósom nyugdíját, apósom rokkantságiját,(kórházban voltak mindketten, és szóban felhatalmaztak rá, szóval nem elloptam az összeget) annyi volt a kitétel, hogy a fiuk nevét írjam alá... Szépen megbeszéli a postással, hogy "Jajj, Pityukám, hát a Zsóótika nincsen itthon, add ide, majd én aláírom helyette, mert nincs egy forintja sem, este meg menni köll a bótba, mert itt a pici is." És a postás(ha ismeri őket régről) simán odaadja neki, nehogy már miatta éhezzen egy napot, nem bírná a lelkiismerete. Más dolog, hogy a szabályok szerint persze nem tehetné, de igenis sok helyen megy ez.

2012. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!