Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek, hogy a legsúlyosa...

Mit tehetek, hogy a legsúlyosabb büntetést kapja és mihamarabb segítsen nekünk valaki?

Figyelt kérdés

A férjem anyja ellopta a férjem egész fizetését, 76.000Ft - ot. Felvette amikor a posta kihozta és elutazott belőle, majd közölte, hogy sosem fogjuk visszakapni.

Megtettük a feljelentést, a Rendőrség azt mondta, 8 napot ki kell várnunk a feljelentésig, mivel egy lakcímen szereplő ember vette fel. Azt mondták még, hogy a feljelentés megtétele után házkutatást végeznek majd és előállítják gyanúsítottként anyóst. Ez milyen bűncselekményt fog kimeríteni? És mit tudnék tenni, hogy a legsúlyosabb büntetést kapja?

Nincs fizetésünk erre a hónapra, nem tudjuk kifizetni a rezsit erre a hónapra. Az albérletet az én GYED - emből kifizettük és alig maradt belőle egy kis pénz élni a 15 hónapos kisfiammal és férjemmel. Ki segít nekünk ilyen helyzetben? Nem maradhatunk pénz nélkül gyerekkel?

Hol jelenthetjük még fel anyóst? Remélem súlyosbítja a dolgot, hogy egy kisgyermeket sodort veszélybe.



2012. márc. 14. 12:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

Rossz irányból közelíted a dolgot, a gyerekednek akkor se tudsz enni anni, ha gijotin alá küldik anyósodat (bár úgy tűnik, neked ez azért szép vigasz lenne).

Inkább azon gondolkozz, hogy tudod az ellopott pénzt visszakapni. Értéktárgyak, gyorsan eladható műszaki cikkek. Ezek árán akár még ehetnétek is.

2012. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Megtörtént, a még hitellel terhelt LCD TV - t atuk el de a kérdésem nem ez volt!

Kérlek, a továbbiakban ha válaszolsz, azt a feltett kérdésemre tedd!

2012. márc. 14. 13:02
 3/24 A kérdező kommentje:
atuk = adtuk
2012. márc. 14. 13:02
 4/24 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem a legsúlyosabb büntetésre kellene pályázni, hanem arra, hogy megőrizzétek a nyugalmat legalább a családon belül. A kisfiad hogyan élné meg azt, hogy a nagymamája börtönben ül? Vagy ha kiderül akkor más gyerekek hogyan fognak vele viselkedni? Ennek az esetnek súlyos pszichológiai és társadalmi visszahatásai is lehetnek.


Apósod nem segít? Vagy valaki a családból? Egy családnál általában nagyon erős a kötelék és így könnyen lehet igazságosan, vagy legalábbis békésen rendezni a konfliktusokat.

2012. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%

Akkor kvittek vagytok. A pereskedést a helyedben innentől elfelejteném, mert ugyanúgy loptatok, mint ő, még ha erre jó okotok is volt.

Ha még mindig bosszút érzel anyósod iránt, jobban jársz, ha egyszerűen bokán rúgod.

2012. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A férjemet gyűlölik! Após azt csinálja, amit anyós parancsol! A szó legszorosabb értelmében!

Nem szeretik a kisfiunkat sem, mert lányt akartak!

Férjem előző házasságából van egy lány, azt imádják, folyton rohangálnak érte. De a volt feleség is gyűlöli őket és szídja mindannyiukat!

2012. márc. 14. 13:10
 7/24 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A lopás valószínűleg lopás bűncselekményét fogja kimeríteni. Megértem, ha dühös vagy, de ti már megtettétek, ami rajtatok múlt, a többi a bíróság dolga.
2012. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy megdöbbentett ez az eset teljesen!

És éppen elég más problémánk van, nem hiányzott ez.


Túrórudi! Mi nem loptunk, a tv fizetve van, most jár le és nem volt más megoldás!

2012. márc. 14. 13:38
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
A postás nem adja át a pénzt,csak ha van felhatalmazás.Elősször a postást kell feljelenteni.Én sem vehetem fel az anyám nyugdíját,csak felhatalmazással!
2012. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, én erre nem is gondoltam!

Nem volt felhatalmazása anyósnak, sőt...!

De a posta azt állítja, hogy 100.000Ft - ig felveheti egy lakcímen tartózkodó személy.

2012. márc. 14. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!