Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha bevezeti a kormány a...

Ha bevezeti a kormány a sorkatonaságot és én ezt megtagadom maximum hány év börtönt kaphatok emiatt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 14:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is kéne. Olyan nagyon remek volt ez anno. Frissen érettségizett, egyetemekre, főiskolákra felvett fiatalok azért nem tanultak tovább egy évig (előfelvételissé váltak), hogy valahová az isten háta mögötti helyre kihelyezve férfivá válhassanak sötét, alig pár iskolát végzett "őrvezető" primitív egrecírozgatása, csicskáztatása nyomán. Sőt, mivel a katonaság másfél év volt, még friss diplomásként is folytathatta ugyanazt még fél évig. Hát igazán remek volt, hogy még évekig másról se tudtak beszélni, és valahogy egyik sem volt annyira vidám történet. Igaz, ott volt az ideológia, hogy jönnek a mocskos kapitalisták, akik majd hú, de lerohanják a hazát, és bizony meg kell védeni azt. Ma mi az ideológia? Persze biztos ez kéne ma, végülis tök mindegy, hogy a fű, vagy az enyhe idegösszeroppanás cseszi el egy fiatal életét hosszú évekre, de legalább itt vannak az öregeink, akik megmagyarázzák, hogy az utóbbi olyan férfias dolog :-(
2011. dec. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Motoros Medve válasza:
Vallási meggyőződés miatt, meg lehet úgy tagadni, hogy ezt felváltod civil szolgálattal... Azaz, önkéntesként kórházban, és sok hasonló módon tudod azt kiváltani. De, tudomásom szerint, a legpiszkosabb munkákra kell számítani... :)
2011. dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
Na és HOVA (!!!) raknák az új sorkatonákat, mikor majdnem az összes laktanyán túladott az állam?! Egy részét még vissza sem tudnák vásárolni, mert az új tulajok lebontották és mást építtettek a helyükre!
2011. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
12%
10/13-asnak teljes mértékben igazat adok! Bár én német állampolgár vagyok, és németországban van hadkötelezettség, én az egyetem mellett döntöttem, de ha arra került volna a sor, hogy katonaságba kell állnom, szó nélkül bevonultam volna és nem rinyáltam volna, mint egyesek! Peace!
2011. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
30%

Én voltam katona és sajnálom, hogy a fiam nem lesz.

A mai fiatalokra nagyon is ráférne, ugyanis trehányak, lusták, egy probléma esetén egyből depisek. Ott felráznák őket és nem ilyednének meg utána mindentől. Több előnye van mint hátránya.

A "primitív"- ről meg csak annyit, hogy attól mert valakinek a szülei nem tudják anyagilag támogatni a továbbtanulását, nem lesz primitív.

A sok "okított" tovább seggelt és ezáltal elszállt emberek azt sem tudják hogy kell előállítani az alap dolgokat, de lenézik és kezdetlegesnek tartják ezeket az embereket akik ezt helyettük megteszik. Arról nem is beszélve, hogy nem a szakmunkás cseszi el az országot a Parlamentben.

2011. dec. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Napkiraly ***** válasza:
Mondd h búza vagy és fel leszel mentve :) Vagy keress vmi alkalmas betegséget, amiben szenvedsz, járd végig az összes orvost, és túléled
2011. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
18 év felett kaphatsz felkérést, ha 90 éves korodig el tudsz tengődni, talán 72 évet kaphatsz. Miután még senki sem tudja, "mi mennyi", a pontos információért keresd fel orvosod, gyógyszerészed...
2011. dec. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon kár hogy nem vezetik be. És én ezt úgy mondom hogy rám most vonatkozna ha bevezetnék. Körülnézek és szimplán hányingerem van a kortársaimtól, nagyon ránk férne.
2011. dec. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
60%

ez a hányinger nem a sorkatonaság hiányából adódik...

ha bevezetik a sorkatonaságot és ezek a fiatalok mennek oda, akkor csak leépítik a katonaság színvonalát, persze lehet, hogy egy párat sikerül megnevelni

a probléma okát kell kezelni, nem felülírni

2011. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
42%
ettől függetlenül támogatnám a sorkatonaság bevezetését...
2011. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!