Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy zajlik egy házkutatás?

Hogy zajlik egy házkutatás?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 22:44
1 2
 1/19 dizus ***** válasza:
84%
Mint amikor te keresed a kulcsodat,csak ők megtalálják!
2011. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Van egy olyan, hogy Határozat házkutatás elrendeléséről. Ezt elvileg mutatják - kivéve ha a késedelem veszéllyel jár, akkor x órán belül - Majd ezt követően minden helyiséget átvizsgálnak, amit kiterjeszthetnek pl udvarban álló kocsira is. Mindezek elkerülhetőek, ha a házkutatás megkezdése előtt önként átadják a keresett dolgot. (Büntetőeljásáról szóló törvény szabályozza)
2011. dec. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ennél kicsit több részletre lennék kiváncsi. Bejönnek a házba, itt szobáról szobára járkálnak, benézhetnek bármelyik fiókba, szétszedhetik pl a hangfalakat hogy nincs e bennük drog? Ezeket elég nagy precizitással meg is teszik?

Én közben végig itt lehetek? Esetleg nekem kell bemutatnom a dolgokat amik érdeklik őket?

Meddig tart?

Olvastam olyat, hogy előre bejelentik. Gondolom jönnek váratlanul is.

Ilyesmik érdekelnének! Saját tapasztalatokat is szívesen fogadok, hogy nektek hogy ment!

2011. dec. 1. 22:54
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Hát hogy előre bejelentik, azt kétlem.
2011. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2. válaszoló ez már érdemleges válasz volt, köszi!

Röviden felvázolom a helyzetet, lehetőleg ítélkezésektől mentesen válaszoljatok ez után...

Tehát csak és kizárólag LEGÁLIS drogokkal foglalkozom. Felhasználó egyáltalán nem vagyok, csak kereskedem.

Viszont eléggé megnőtt az internetes rendelések száma, és előbb-utóbb várható, hogy a postán meg fog bukni egy ilyen csomag... Na most ők csak annyit látnak a dologból, hogy drog, annak a kivizsgálása gondolom nem 1-2 perc, hogy a legális vagy illegális kategóriákba tartozik-e.

Ilyenkor jönnek is egyből?

Ha átadom nekik amit keresnek, lehet hogy akkor is bejönnek, mivel sokszor ezekkel együtt járnak az igazi drogok is.

A talált pénzt lefoglalhatják? Arra mekkora az esély, hogy mivel a rendőrség nem tud velem mit kezdeni, átadja az adóhatóságnak?

2011. dec. 1. 23:01
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
legális drog? herbált árultál mi?
2011. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Herbál, növényvédő stb, de nem szeretném, hogy ez legyen a központi téma, maradjunk az eredeti kérdésnél ha lehet.
2011. dec. 1. 23:09
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A drog az más. Az hogy te átadsz valamit, valamennyit, attól még ugyanúgy házkutatnak, mert nem tudni miből mennyit rejtegetsz. Amúgy ha otthon vagy persze, hogy jelen vagy, jelen lehetsz, alá is kell írnod, ha nem te akkor családtag, ha nem ő, akkor hatósági tanú. Ha a végén szakértő kimondja, hogy nem minősül drognak, akkor - ha gyanúsított voltál (márpedig, ha a házkutatás eredményes az leszel..)- megszüntetik veled szemben az eljárást. Azt, hogy a nálad lefoglalt dolog minek minősül 1-3 hónap múlva derül ki. DE! A partidrogokra is váloznak folyamatosan a szabályok, ne hidd azt, hogy nem törvénysértő.
2011. dec. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy második voltam, de innen már nem megyek tovább. Ha jót akarsz felhagysz azokkal amiről azt gondolod, hogy nem legális, te se használnád, és a te testvérednek, gyerekednek se adnád.
2011. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 dizus ***** válasza:
100%

Nem fogják közölni.Nem tudják mennyit keresnek,úgyhogy hiába adsz át valamit az elején attól szétnéznek.Ha drogról van szó,akkor hamarabb szedik szét a hangfalat.Változó hogy bóklászhatsz-e közben a lakásban.Neked jobb ha nem.Felesleges rongálás nélkül átnézhetnek,kihúzhatnak mindent.Pénzt lefoglalhatnak,ha találnak bűncselekményre utaló jelet.kb.ennyi.

Első voltam!

2011. dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!