Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy ökölvívónak a tudása...

Egy ökölvívónak a tudása tényleg fegyvernek minősül?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 18:27
1 2
 11/14 anonim válasza:
Igen annak számít, és mindenféle harci sport által szerzett tudás is. Ha kicsit utánaolvasol a jogos önvédelemnek, látni fogod
2011. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Diarmand ***** válasza:
100%

Fegyvernek számít. Akkor is, ha téged támadnak meg. De mondok jobbat. Ha bokszolsz és verekszel, akkor _eltilthatnak a boksztól_, így az a 21 éves lány, aki korábban írta hogy megszúrták és stb szerintem nem igaz. Na mindegy...

Aki szerint könnyű egy cigányt leverni, annak azt mondom igaza is van. A baj csupán annyi, hogy általában nem egyedül vannak, és kés is van náluk. Akkor pedig lehetsz thai bokszos, akárki, nagyon szarul fogsz járni.


Úgy tudom, a közelmúltban megváltoztattak egy rendelkezést, mely szerint ha megtámadnak, akkor ha önvédelmi célból (és természetesen a megfelelő pszichológiai hatás alatt gyk. sokk, "életösztön") kárt teszel valakiben (eltöröd valamijét) akkor nem vehetnek elő - bár ez függ az okozott kártól is.

2011. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Orfeus ***** válasza:

Szerintem fegyvernek számít... Nekem is volt már számtalanszor összetűzésem a réti négerekkel, és általában igaz ez a késes téma. A box az közelre szinte a legjobb önvédelmi sport lehet, de ha versenyszerűen boxolsz, és megtámadnak, lenyomod a gyereket stb.. Akk biztos tényleg eltiltanak/eltilthatnak :/


Elméletileg ha van papírod, hogy jársz egy egyesülethez, mind1 hogy mi az, thai box, box, én esetemben TKD, akkor is téged fognak hamarabb elővenni, és téged jobban megbüntetnek hogy ha be tudja bizonyítani hogy te kezdted, vagy akár azt, hogy te mennyire megverted...


Nem tudom mostanában milyen szabályok érvényesek, de azt tudom, hogy amit fentebb leírtam az így van.


És ha látod, hogy késsel jönnének, szerintem ne nagyon boxolj... Nekem is volt már alkalmam találkozni vele az utcán, hidd el nem kellemes... :S


Szóval tényleg, amit tudsz vess be, nehogy már azért ne üss mert te sportolsz bármit is.. Ha meg úgy adódik, akkor nem jön rosszul a gáz/paprika spray, hidd el, az egyik legjobb az utcai kemény legények ellen :) Bnőmnél is van, szerencsére még nem kellet használnia.


Szóval lényeg az, hogy lehet több mindenre fogni, hogy miért verted meg (függetlenül attól hogy ki támadott)téged jobban megbüntetnek, ha van papírod, vagy akármi...


18/F

2011. ápr. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Papírom az van, de csak elvi szinten merült fel bennem ez a kérdés. Köszönöm a válaszokat!:)
2011. ápr. 5. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!