Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik az az eszköz ami nem...

Melyik az az eszköz ami nem minősül fegyvernek?

Figyelt kérdés
Elég rossz környékan lekom sajnos, és nap mint nap belém kötnek. Tegnap vártam a buszom, rám támadt kettő cigány, egyik bicskával, másik sörösüveggel, egyiket elkaptam, de semi esélyem nem volt ellenük. ...és akkor jön az a kérdésem, hogyha az emebr meg akarja magát védeni, mi lehet nála? Boxer fegyvernek minősül, bicska is, esetleg más valami? Köszönöm a válaszokat! (és persze csak önvédelemre hazsnálnám, de ne legyen rá szükségem.)
2011. okt. 15. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
gázpisztoly... egyébként egy kb 60 centis ólmosvégű vascső... Kabát alatt elfér, és olyat le lehet vele b@szni a cigánynak, hogy kettészakad a feje.
2011. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Hát ha tényleg komoly a fenyegetés, akkor nyilván nem azon fogsz gondolkodni, h mi felel meg a jogszabályoknak, hanem mondjuk h életben maradjál. Mi lenne ha legyőznéd őket az eszeddel? Értem h meg tudnád őket ölni, de akkor jönnek a barátaik, előbb utóbb megölnének téged is. Emelkedj felül ésszel. Mi kényszerít rá, hogy az ő eszközeikkel harcolj ellenük? Egy boxolót sakkban kell megverni, egy sakkozót meg boxban. Garantálom, hogy ők elég jól boxolnak, meg hogy nincs bíró szóval 15-en lesznek ellened. Tanulj meg sakkozni!
2011. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gépjárműátvizsgáló-tükör nyele, leánykori nevén vipera.
2011. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, megtudnám őket ölni, hihetetlen nagy gyűlöletet érzek, és ezt elviselni nap mint nap elég rossz. Meg alapból ha a barátnőmmel sétálok? Hogy biztosítom neki a biztonságot, ha magamnak sem tudom garantálni? Menjek haza fél7kor mert sötétedik és kijönnek a csúnya bácsik? Úgyanmár. lehet tényleg nem fog érdekelni a törvény, és lesz nálam valami -boxer, bicska vagy kitudja-, de igyekszem nem használni, és tényleg kerülni a balhét (ésszel, ami egyenlőre nem tudom mit fed).

Jöhetnek további válaszok, örülnék neki nagyon!:)

2011. okt. 15. 12:05
 5/10 anonim ***** válasza:
8 cm alatti kés minden gond nélkül lehet nálad. Gáz- riasztó pisztoly is legális, ha elmúltál 18 éves, és kiváltod a viselésit.
2011. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*8 cm alatti PENGEHOSSZÚSÁGÚ kés
2011. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jogilag gázpisztolynak minősülő gumilövedékes fegyver:



[link]



"Jogilag a fegyver gáz-riasztónak minősül, viselési engedély kérhető rá mely után legálisan viselhetjük az utcán akár gumira töltve is. Gáztölténnyel nem próbáltam ki, de természetesen gázra töltve is úgy működik a fegyver, mint a többi 9mmK gáz-riasztó revkó. Véleményem szerint maximálisan megéri a fegyver az árát, nagyon jó vétel, otthonvédelemre másodfegyvernek is kitűnő, utcai viseletre meg nincs ennél használhatóbb jelenleg a piacon."


Itt működés közben:


http://www.youtube.com/watch?v=yb-YXwOHGV0

2011. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
ha nagyon komoly a helyzet, akkor boxer vagy vipera
2011. okt. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valaki felhozta a sakkozó és a bokszoló gyönyörű példáját, meg hogy járjunk túl az eszükön mint a róka a mesében.

Nem akarok kötekedni meg semmi ilyesmi DE!

Megnézem azt az embert, aki ha 4 cigánnyal találja szemben magát egyedül egy sötét sikátorban csupán puszta ésszel kivágja magát a helyzetből.


Boxert meg viperát ne használj szerintem, viszont van mindkettőnek óriási előnye de hátránya is.


A kés 8 centi alatt megoldás, de a féltéglától kezdve a gázpisztolyig minden beválhat


sok sikert

2014. aug. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 handsomeboy válasza:
Szerintem politikailag kéne rendet tenni az államban hogy a te eseted ne forduljon elő többet sem veled se mással.Gyalázat hogy eggyeseknek minden meg van engedve az állampolgárnak meg semmi. és persze a magyar farag rá a végén nem is a tesó........
2016. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!